Кнопки

Хто наступний?

 
09.07.2010 11:59

"Караул втомився!". Цю фразу сказав матрос Желєзняков перед тим як розігнати останній передрадянський парламент – Всеросійські установчі збори. Його жест хоч і зі знаком мінус увійшов в історію. Увійде в історію й те, що відбувалося 8 липня в стінах Київради. Почну спочатку. Не встигли депутати розсістися по місцях, як на трибуну запросили голову ТВК. За кілька хвилин вона вручила мандати двом новим депутатам від Блоку Литвина. Запанувала німа сцена. В залі виявились присутні 122 столичні депутати. Хтось явно був зайвим. Так і вийшло. "Жертвами" стали депутати Олена Антонова та Юрій Курінний. За дивним "збігом" обставин вони виявились активістами громадського руху "Кияни передусім!", людьми, які не голосували в унісон з промерською більшістю.

Наші опоненти не додумались прикрити свою оборудку навіть фіговим листком квазізаконності. Для тих, хто не обізнаний з партійною бюрократичною кухнею, повідомляю – Блок Литвина у Київраді створений двома партіями – Народною Партією і Всеукраїнським патріотичним союзом. Змінювати склад фракцій можна лише через міжпартійну конференцію або координаційну раду блоку. Але ні та ні інша не збирались. Рішення про виключення Антонової та Курінного виникло на порожньому місці.

Парадокс, але виключені депутати досі не отримали протоколу засідання ТВК. Вони не знають офіційної причини, чому їх викреслили зі списку столичних обранців. Є підозри, що легітимного документу не існує. Була дана вказівка – "почистити" Київраду, і виконавці із завзяттям матроса Желєзнякова взялись за справу.

Дивно, але всі ці факти не набули суспільного резонансу. Між тим, навіть у нашій країні, де право і законність, м'яко кажучи, не в пошані, ця подія вирізняється з ряду подібних інцидентів. На рівні міста створили прецедент – за бажанням можна мало не пачками "вичищати" з Київради депутатів, які комусь не сподобались.

Згадується 2008 р. Влаштували катавасію після того, як Блок Катеринчука виключив двох своїх депутатів із фракції. Промерська більшість за вуха протягла рішення, і вони залишились в стінах міськради. Тоді їм було це дуже вигідно. Сьогодні вигідно протилежне – дати "вовчий білет" людям, які не побажали йти на мирову з Черновецьким і спільно дерибанити Київ. У Київраді такого не прощають.

Лякає інше. Два роки тому Черновецький наклав "табу" на мою персону в Києві (на прізвище, на ім'я, на обличчя). Я звернувся за підтримкою до власників, головних редакторів і гендиректорів ЗМІ. В приватних розмовах вони мені поспівчували. Але сказали – ми повинні рахуватися з тим, що Черновецький мер. А недавно журналісти вручили мені петицію на захист свободи слова на одному з телеканалів. З гіркотою і жалем я подумав – чому вони "прозріли" тільки сьогодні, а не два роки тому, коли все це починалось. Сьогодні в Києві пішли ще далі. З лав депутатів виключають людей, які відстоюють позицію Києва та киян. Чи розуміють політики, журналісти, суспільство, що справа не в цих двох людях?. Що система Черновецького не померла, що вона стала частиною ідеології, яка сьогодні дозволяє не тільки грабувати місто. Вона тепер мутувала. Раніше вони знищували Київ, тепер знищують людей, які їм протистояли. Деякі політики, які на кожному році кричать, що їм болить Україна, у цьому допомагають. А суспільство та ЗМІ скромно мовчать. Ми ступили на слизький шлях і ризикуємо зірватися в прірву беззаконня, де панує право кулака. Сьогодні потрібна здорова, адекватна реакція суспільства. Якщо ми знову це проковтнемо, радітимемо, що нас це не стосується, завтра перед кожним постане нериторичне питання "Хто наступний?".

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС Євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк