Кнопки

Чи зможе Київ вільно дихати?

 
09.06.2010 10:47

В круговороті рутини, в полоні щоденних радостей та неприємностей ми якось не задумуємось, в якому місті ми живемо. А між тим, того патріархального Києва, яким так захоплюються старожили, уже давно не існує. Більше того, людина, яка бачила нашу столицю на початку 90-х років сьогодні, мабуть, її б не впізнала. Але місто змінилося не лише зовні. Змінилося навіть те, чим ми дихаємо щодня, тобто міське повітря.

Нещодавно екологи підрахували, що за минулий рік столичні підприємства викинули в атмосферу 52,5 тонн шкідливих речовин. Це у вісім разів більше, ніж середній показник по Україні! Тільки в 2009 році кількість таких викидів збільшилася на 63%. Це ще один національний рекорд. І все це стосується тільки стаціонарних джерел забруднення повітря, про автомобілі мова не йде. А якраз вони найбільше наповнюють наше середовище різноманітними шкідливими елементами таблиці Менделєєва. Тобто, перетворивши столицю на своєрідного рекордсмена екологічної деградації, киянам не дають вільно дихати.

Усі ці цифри мало б кого зачіпали, якби за ними не стояли конкретні трагедії. Рак, серцево-судинні хвороби, нервові зриви – усе це стало незмінним супутником побуту киян. У місті відсутня елементарна екологічна політика, а старань активістів із проведення суботників чи озеленення території явно недостатньо. Адже на одне посаджене дерево у нас припадає 10 вирубаних під забудову.

Найстрашніше, що люди поступово до цього звикають, сприймають жахливу екологію та її наслідки як данність. Дійсно, повернути час назад неможливо. Київ 70-80-х років минулого століття уже ніколи не повернеться. Але далі сидіти, мовчати та задихатися в місті, яке ще вчора було рідним, а сьогодні перетворилося на повільного Вбивцю нашого здоров'я, це не вихід.

Потрібна муніципальна програма екологічного порятунку Києва, яка буде частиною стратегічного плану розвитку столиці. І фінансуватись ця програма має не за залишковим принципом, а як один із пріоритетів. Сьогодні перші напрацювання такої програми існують вже на папері. Вони розроблені фахівцями громадського руху "Кияни передусім!", але звичайно потребують доповнення. Першим кроком до позитивних змін в сфері екології столиці може бути участь незалежних авторитетних спеціалістів У цьому процесі. Але щоб ця робота не пропала даремно, необхідна участь усіх киян під час наступних місцевих виборів. Адже якою б досконалою і продуманою не була стратегія, потрібні люди, які б її реалізовували. І насамперед від киян залежить, чи з'являться ці люди у київській владі.

Поки що це питання разом із місцевими виборами політики відклали на майбутнє. Але в силах кожного з нас хоча б задуматись і публічно висловити свою позицію відносно екологічної деградації міста. Головне – не бути пасивним глядачем і жертвою цього процесу. Адже об'єднавшись, ми можемо бути ініціаторами змін, творцями власного майбутнього, творцями умов нормального життя і розвитку наших дітей.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR proZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ Медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк