Кнопки

Трансформація етнічних переслідувань в політичні репресії

 
14.11.2017 03:59

Опрацьовуючи зараз значну кількість  цивільних та кримінальних справ на політико-правову тематику, зробив висновок, що є проблемні питання, які в широкому загалі не дуже люблять обговорювати. 

Але самі по собі проблеми не вирішуються, і їх не можна замовчувати. Мова про етнічні конфлікти.

З історії України відомі приклади етнічних конфліктів на нашій території. Часом конфлікти були реальними на підставі культурних відмінностей, але частіше були зумовлені інтересами владних структур. 

От наприклад:


-   Коліївщина у 1768-1769 роках мала ознаки боротьби з національним і релігійним гнітом правобережного українського населення в Речі Посполитій. 

 

-        криваві єврейські погроми на території України у 1917-21 рр. унесли не одну тисячу життів;

 

-        не маючі аналогів за жахливістю та масовістю Голодомори 1921-23 рр., 1932-33 рр., 1946-47 рр. унесли мільйони життів, та були спрямовані на знищення опору сільського населення проти примусової індустріалізації та колективізації. Постраждала найбільше Україна, але для об'єктивності варто згадати і про масове винищення населення на Поволжжі та Кубані в різні роки.

 

- Депортація кримських татар  — примусове виселення кримськотатарськогонаселення Кримської АРСР, розпочате НКВС 18 травня 1944

 

-     Операція «Вісла» — етнічна чистка, здійснена у 1947 р. за рішенням партійного і державного керівництва СРСР та Польської республіки. Полягала у примусовій, з використанням військ (СРСР, Польської республіки,), депортації українців з їхніх етнічних територій, — ЛемківщиниНадсянняПідляшшя і Холмщини .

  З останніх подій на моїй пам'яті:

  -   локальні конфлікти у 1990-х роках в містах Донеччини на побутовому підгрунті з вимущеними переселенцями з Вірменії та Азербайджану;

 

-        запрошення у 2015 р. до діяльності в Україні групи міжнародних державних діячів та цілеспрямоване блокування їх діяльності;

 

-        і звісно, 2017 р. позначився державною політикою щодо переслідування грузинів, особливо тих, які підтримують політичну партію "Рух нових сил Михайла Саакашвілі" або якось дотичні до її діяльності та акцій.

На щастя, є суттєва різниця між подіями минулих століть і сьогоденням. Мені не відомі випадки за останні роки масових катувань в застінках поліції чи СБУ, але прикладів політичних розправ і нехтування правами, які закріплені в Конституції України та міжнародному праві, нажаль, доволі.

Радує й те, що в Україні сьогодні немає ГУЛАГу, або етнічних чисток як в  М'янмі (Бірмі). Але ж і нам треба рівнятися не на дикість, а на розвиток цивілізації.

В той же час, за моїми підрахунками, у 2017 р. близько 420 осіб зазнали переслідування в Україні в різних формах чи то за їх належність до грузинської національності, або за їх політичні вподобання.

Детальний же аналіз таких національно-політичних переслідувань буде надано представниками "Руху нових сил М. Саакашвілі" вже в найближчий час.

Особисто моя думка станом на сьогодні полягає ще й в тому, що найбільш страждаючим етносом в Україні залишаються самі українці та люди будь-яких  національностей, які вступають в процес за зміну системи державно-політичного управління.

Відсутність вагомих позитивних змін після Революцій 2004 та 2014 рр, після втрат під час  героїчної війни з російською федерацією та масової волонтерської підтримки, зумовлює новий вид національної чистки. 

Активна частина населення в умовах глобалізації або виїжджає за кордон України в пошуках кращого життя, або доживає свій вік в умовах постійної  економії, або внаслідок зневіри і відсутності результатів своєї роботи поступається місцем добре організованому бюрократично- корумпованому апарату.

На питання самому собі, що робити перед викликами, які нам ставить сьогодення, бачу вихід один: довіряти один одному незалежно від національності, гуртуватися та не впадаючи в смуток системно міняти представників  бюрократично- корумпованого апарату з впровадженням нових методів суспільних комунікацій на користь України.

Настав час об'єднуватися, а не розділяти.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкг жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція Кредит кредиты кризис крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина Украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции экспорт Энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк