Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист ющенко Янукович Яценюк
Кнопки

Битви експертів: можливі сценарії нових процесів

07.12.2017 17:19
Нові процесуальні кодекси ще не набули чинності, але рясніють дискусійними положеннями. Так, "експерт з питань права" та "експерт у галузі права" - чи є між ними принципова різниця або це звичайний недолік законодавчої техніки?

Ошибки в договорах

29.08.2017 13:54
Сегодня шаблон любого договора можно легко найти в интернете. Доступность информационного ресурса породила миф о примитивности юридического знания и навыка. Иллюзии обычно развеиваются в судебных тяжбах, когда договорные конструкции рушатся, а ожидания пострадавшей стороны выглядят наивной простотой от незнания закона.

Зміст важливіше форми! Або ще раз про «реальність» угод

11.07.2017 13:12
Верховний Суд України у черговий раз розставив акценти над ознаками реальності господарських операцій, зазначивши, що первинні документи повинні розкривати справжність, економічну вигоду та ділову мету угоди. Отже, інколи все не так, як написано на папері, а господарська операція може не бути реальною, як її видає суб’єкт господарювання, з метою включення відповідних сум з придбання товарів до податкового кредиту.
теги:

Перевірки з питань праці та компрометуючі чинники

05.05.2017 12:07
Наприкінці квітня набули чинності два нових порядки щодо контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю. Хто і як потрапляє у «групу ризику» щодо контролю/нагляду - в огляді чергових новацій.

Справедливість vs дефектний закон

26.04.2017 11:45
Суд застосував адміністративну санкцію нижче від найнижчої межі.

Чи стане життя простіше без печаток?

20.04.2017 10:24
На перший погляд, з позицій економіки, скасування обов'язковості відбитку печатки на документах економить купу часу та, відповідно, зменшує трансакційні витрати економічних гравців. З позицій дерегуляції це також відповідає кращим світовим практикам, бо спрощує бюрократичні формальності. Але, якщо придивитися, простіше та дешевше не стане. Буде просто по-іншому.

Не зареєстровані обмеження щодо майна і добросовісні набувачі

11.04.2017 11:35
Всі, хто стикається з придбанням у власність або інше речове право нерухомості, обізнані про важливість застереження про те, що відповідна річ не має обмежень (обтяжень), у тому числі за даними реєстру речових прав, що підтверджується відповідним витягом з реєстру у нотаріуса.

Оформляйте долговые расписки правильно!

19.03.2017 19:47
Выдача денежных/валютных займов между гражданами занимает прочную нишу в экономическом обороте, поэтому любые судебные решения, влияющие на возможности данного финансового инструмента, всегда представляют значительный интерес
теги:

Несанкціоновані транзакції з платіжної картки: способи захисту

21.02.2017 11:54
Інтернет- та смс-банкінг міцно увійшли у повсякденне життя. Але супутником швидких та зручних грошових розрахунків є ризики шахрайських дій, які вимагають від власників платіжних карток постійної пильності. При цьому банківські установи не завжди охоче стають на бік клієнта у випадку повідомлення про факти несанкціонованих транзакцій
теги:

Поділ майна подружжя: активність суду зростає

15.02.2017 11:11
Консервативному підходу до вирішення майнових спорів між подружжям, коли судом ухвалювалося «соломонове рішення» про присудження ідеальних часток, здається, поступово приходить кінець. Адже ідеальною часткою вільно користуватися та розпоряджатися неможливо, тому подібні рішення лише заганяють ситуації з розподілом майна у глухий кут
теги:

Податкова агресія платників і консультантів: ступінь визначить суд?

14.02.2017 19:09
На тлі приєднання України до плану BEPS з 01 січня 2017 р. парламент та уряд отримали дорожню карту щодо подальшої деофшоризації і боротьби з агресивним податковим плануванням. Головними векторами заходів визначено трансфертне ціноутворення, розкриття та автоматичний обмін інформацією, контрольовані іноземні компанії. Якими очікуються перспективи судового розвитку податкового права?
теги:

ВССУ суворо боронить способи захисту прав

02.02.2017 14:44
Висока судова інстанція боронить правило про «(не)належний спосіб захисту» та не вважає за потрібне судам брати зайві обов’язки (при тлумаченні правочинів, застосуванні наслідків недійсності). Але чи відповідає стримана поведінка суду інтенціям реформ процесуального законодавства щодо обрання саме судом (за заявою сторін) кращого способу захисту прав/інтересів? – залишилося дочекатися оновленого ЦПК

Дискримінаційні умови виплат переселенцям

26.01.2017 13:43
Останнім часом органи соціального захисту почали розсилку «листів щастя» деяким переселенцям, які отримували щомісячну грошову допомогу, за підставою знаходження на їх депозитних рахунках сум, що перевищують дозволений ліміт (10-кратний розмір прожиткового мінімуму). У зазначених листах йдеться не тільки про припинення виплат, але й про повернення раніше отриманої допомоги під загрозою вжиття більш суворих заходів. Чи варто лякатися цих вимог?

Неповага до суду зростає в ціні

25.01.2017 17:16
Притягнення до адміністративної відповідальності за прояви неповаги до суду отримало методологічну підтримку, розміри штрафів суттєво зростають, за рецидив неповаги може бути застосовано також адміністративний арешт або виправні роботи.

Майнові непорозуміння у шлюбі: принцип добросовісності у дії

25.01.2017 15:13
У минулому році Верховним Судом України сформовані правові позиції за низкою справ, які стосувалися оспорювання правочинів з підстав відсутності згоди іншого подружжя на укладання угод щодо спільного цінного майна.