Автор
Старший партнер Правової корпорації "Татаров, Фаринник, Головко"
Популярные теги
Iryna Berezhna PR адвокат Адвокат Морозов Азаров Александр Прогнимак АТО Банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада Власть война выборы газ геннадий балашов гонтарева государство гривна Гройсман ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар донбас Донбасс доходы евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля инвестиции инвестиции в экономику Интернет Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев київ Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым курс люстрация люстрація Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина Налоговый кодекс народ наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов персонал податки политика политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судовий захист США таможня тарифи тарифы тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк
Кнопки

Створення Фінансової поліції: недоліки правового регулювання

17.02.2017 09:58
Парламентські «професіонали», приймаючі Податковий кодекс, забули про Фінансову міліцію і де-юре з початку року у нас в державі її не існує. Помилку кинулися виправляти, та розгорілася гаряча дискусія, адже розслідування фінансових злочинів для багатьох виявилося ласим шматком. Але чи потрібний взагалі в України такий орган?

Закон як дишло... Або про затримання суддів “по-новому”

01.02.2017 10:59
Про судову реформу в Україні не говорить лише ледачий. Але довгоочікувані зміни, як завжди, не можуть влаштовувати всіх. Хтось говорить про прогресивне законодавство, хтось вказує на недоліки, а хтось просто застосовує Закон як йому зручніше.

Змінами до КПК хочуть прикрити неякісне досудове розслідування

20.12.2016 10:16
Чергові зміни до КПК під гаслами "вдосконалення" законодавства, на практиці знов виявилися аматорським втручанням у Закон, яке призведе ще до більшої плутанини та обмеження прав громадян.

Вищому антикорупційному суду українські закони не указ

31.10.2016 09:34
Після прийняття судової реформи стало зрозумілим, що навіть найбільш неочікувані безглузді ідеї окремих реформаторів можуть бути втілені в життя. Пропозиція створення Вищого антикорупційного суду - намагання створити орган "під себе" з "довірених" суддів, які б приймали потрібні рішення. Чи будуть вони законними? Це питання здається реформаторів турбує найменше...

Піар окремих політиків шкодить протидії злочинності

27.09.2016 08:35
"Закон Савченко" недосконалий!” "На волі опинилися тисячі злочинців, які знов вбивають та грабують!" Такі заяви зараз лунають від правоохоронців та прем’єра. Але чому всі мовчали, коли цей популістський закон протягували через Верховну Раду? Чому проігнорували думку практиків-правників, які не побоялись вказати на негативні наслідки цього недолугого документу? Та й зараз слів замало! Необхідно терміново переглядати норми закону, поки наслідки не стали катастрофічними.

Спецконфіскація. Вирішення проблем чи порушення прав людини?

22.09.2016 08:38
Закон про спецконфіскацію намагатимуться протягнути через Верховну Раду вже у найближчий час. І цього разу ймовірність прийняття набагато вища, адже надходження від сучасної "експропріації" вже закладені до бюджету. Але законопроект крім назви, нічого спільного немає з європейським законодавством. Адже порушуються права людини – а це альфа та омега будь яких європейських норм.

Єдиний орган розслідування може припинити “розборки” правоохоронців

22.08.2016 09:41
Виникнення протистояння між ГПУ та НАБУ було лише справою часу, адже цей конфлікт був фактично закладений законодавцем. Повірити в те, що Генеральна прокуратура зможе зміритися з втратою “останнього слова” за гучними та цікавими для неї кримінальними провадження було важко. І показове “примирення” в прямому ефірі – це не кінець, а лише початок цілого ряду нових скандалів.

Здоровий глузд переміг піар: амністію заветовано

19.08.2016 09:50
Здоровий глузд все ж таки переміг політичну доцільність та піар - недоліки Закону України "Про амністію в 2016 році" настільки очевидні, що “протягувати” його через Адміністрацію президента було занадто ризиковано.

“Закон про доноси” захистить провокаторів?

15.08.2016 11:07
Депутати вирішили законодавчо закріпити здійснення доносів українцями один на одного, та ще й створити реєстр таких “небайдужих громадян”. Чим це може обернутися для тих на кого донесуть, та тих, хто скористається можливістю “настучати” на когось?

Силове відібрання біологічних зразків - порушення прав громадян

27.07.2016 09:31
Українським законодавством передбачено примусове відібрання біологічних зразків, але яким повинен бути порядок? Чи законне, коли люди у балаклавах, накинувши білий халат, відбирають зразки застосовуючи силу?

Закон про амністію у 2016 році: необхідність чи політична доцільність?

13.07.2016 09:18
Юридична техніка законів, які останнім часом на “швидку руку” видають народні депутати, не витримує критики. Навіть ті зміни у законодавство, які дійсно на часі, приймаються у такій формі, яка допускає різні трактовки та тлумачення, та відповідно заздалегідь створює проблеми у застосуванні цих норм.

Нові законодавчі ініціативи у обмеженні прав громадян

01.07.2016 14:01
Боротьба з корупцією в Україні давно стала для народних депутатів полем для піару. За допомогою недолугих законопроектів вони боряться з наслідками, але забувають про причини та загальні правові норми.

Судова реформа: безсистемність закону про систему судоустрою

09.06.2016 07:52
Судова реформа є однією з найочікуваніших у суспільстві, оскільки справедливий суд є важливою гарантією забезпечення прав і свобод людини. В Україні люди не довіряють суддям. Тому важливість реальних змін, які б цю довіру відновили, важко переоцінити.

Загрози при накладенні арешту на майно третіх осіб

22.04.2016 12:32
Чергове "покращення" кримінального процесуального законодавства у питання арешту майна третіх осіб, виявило нові проблеми у застосуванні таких змін та дають суду право визнавати докази недопустимими.

Позасудова конфіскація. Необхідність чи рейдерство “по-новому”?

15.04.2016 12:17
Швидкість завжди відображується на якості. Тож знову маємо неякісний законопроект, який не відповідає законодавству України та міжнародно-правовим нормам.

Чи визнають люстрацію неконституційною?

22.03.2016 10:41
Невтішний висновок Венеціанської комісії щодо Закону України "Про очищення влади" та гучне інтерв’ю голови Єврокомісії, який розкритикував принципи “люстрації по-українські” жваво обговорюються напередодні прийняття рішення щодо цього закону Конституційним судом України. Підстави для відміни окремих положень у суду є, але чи є рішучість?

Чому конфліктує НАБУ та Генеральна прокуратура

21.03.2016 09:11
Зміна світогляду чи гра за старими правилами: про конфлікт інтересів НАБУ та Генеральної прокуратури України.

Евакуація авто «по-новому». Що необхідно знати автовласнику

21.01.2016 10:22
Чи законно поліцейські евакуюють з доріг приватний автотранспорт? І як повернути свою машину.

Кому вигідний закон про зарахування строку у СІЗО “рік за два”?

15.12.2015 09:25
Новий законопроект, який може фактично визнати режим утримання в слідчих ізоляторах більш суворим, ніж у колонії, не вирішує проблем тих, хто безпідставно потрапив за грати чи співпрацює зі слідством. Натомість він на руку тим, хто намагатиметься затягнути розслідування та “відсидітися” у більш м’яких умовах СІЗО.

Чи запрацює Державне бюро розслідувань?

18.11.2015 11:46
Довгоочікуваний Закон «Про Державне бюро розслідувань» ухвалено, але що приховується за гучною назвою і чи може новостворений орган працювати ефективно? Дублювання функцій, проблеми з підготовкою працівників, відсутність необхідних змін до законодавства та ще багато питань, які необхідно вирішувати, заважитиме нормальній роботі.

Люстрація чи дискримінація?

10.11.2015 11:53
Закон України «Про очищення влади», на який багато хто сподівався, як на панацею від корупції у владі, не справдив очікування. Частина норм порушує конституційні права, у Венеціанській комісії багато зауважень, а люстровані чиновники оскаржують звільнення у судах.

Скасування застави для корупціонерів: за і проти

22.10.2015 08:47
Впродовж останнього року тривають дискусії щодо необхідності кардинальних змін у застосуванні обмежень прав громадян, зокрема скасування можливості обрання застави, а також її визначення у випадку застосування запобіжного заходу - тримання під вартою до осіб, які вчинили корупційні злочини.

Пора робити вибір: субсидії або ефективна політика енергозбереження

23.09.2015 14:09
З приходом опалювального сезону, починається активне обговорення доцільності та юридичних механізмів надання субсідій на оплату комунальних полсуг. Але лише компенсаціями енергоефективності не досягнути.

Закон «Про електронну комерцію»: сподівання та реалії

21.09.2015 10:49
Прийнятий нещодавно закон «Про електронну комерцію» викликав бурхливу дискусію як фахівців у сфері інтернет-послуг, так і окремих юристів.