блоги

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.12.2014 12:37

Врятуймо Жовтневий палац

Олег Плеванюк И.о. директора МЦКИ Октябрьский дворец

Жовтневий палац багато пережив, не раз зазнавав руйнації і завжди відбудова палацу була всенародною справою.

Жовтневий палац багато пережив, не раз зазнавав руйнації і завжди відбудова палацу була всенародною справою. Під час Революції Гідності палац прихистив тисячі протестувальників. У його приміщеннях розмістилися штаб, госпіталь, люди жили тут і грілися. А 18–20 лютого палац став епіцентром подій — захоплення «Беркутом», розстріли на Інститутській.

Активісти Майдану допомагали прибирати і в будинку, і на території. Проте люди завжди люди, і в таких ситуаціях збитки неминучі: зникло і поламано обладнання, приміщення потребує негайного ремонту зовні і всередині. Взимку й навесні у Жовтневому палаці довелося скасувати 70 концертів і різних заходів, унаслідок чого палац не отримав 7 млн грн прибутку. Одночасно перестали платити орендатори приміщень, серед них спортивна школа Дерюгіних, чий борг уже сягає півмільйона гривень.

Протестувальники пішли з Жовтневого палацу, і про нього всі забули. Орендарі не платять, немає ні прибутків, ні грошей на ремонт. Адміністрація палацу надіслала офіційні листи Президенту, прем’єр-міністру, голові КМДА. До Віталія Кличка найбільше питань, адже це міська влада фінансує школу Дерюгіних. Та КМДА зігнорувала навіть прохання відремонтувати сходи, які ведуть до палацу. У грудні-січні на новорічні вистави там чекають 100 тис. гостей. Не можна допустити, щоб пагорб на Інститутській став місцем травм і сліз.

Загалом Жовтневому палацу завдано шкоди на 2,5 млн грн. Та й капітальний ремонт палацу востаннє проводили 1957 року. Та нині йдеться не про те. Ми прагнемо якнайшвидше відновити нормальний робочий стан будівлі і її приміщень, передусім глядацьких. Наша мета і мрія — знову зустрічати гостей на концертах і виставах, піднімати завісу над сценою, на яку виходять українські і світові зірки.

Досі на прохання допомогти відгукнулася лише одна компанія - Хенкель Баутехнік Україна, представники якої оглянули будівлю, описали завдану шкоду, технічні спеціалісти вирахували, скільки матеріалів треба на ремонт. Скажімо, на фарбування колон треба 120 л білої фарби, на ремонт стін у коридорах — 130 л фарби. Загалом у переліку 14 пунктів. Компанія безоплатно передала потрібні матеріали на ремонт будівлі та звернулася до своїх партнерів із закликом долучитися до хорошої справи і допомогти Жовтневому палацу.

20 грудня у палаці відбудеться доброчинний концерт. Артисти виступатимуть безкоштовно, а гроші від продажу квитків буде передано на його ремонт.

Пам’ятці історії й архітектури потрібна допомога, і ми звертаємося до громади, до всіх небайдужих. Сьогодні, коли наша країна переживає особливо важкі часи, ми не просимо великих грошей чи потужних внесків. Насправді підтримати може кожен. Ми віримо, що є небайдужі українці і бізнес, які можуть допомогти товарами з переліку потрібного. Будемо щиро вдячні вам за допомогу й підтримку.

Oktyabrskiy Dvorec_infographics_ua_1.jpg

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.