Кнопки

Пам’ятка підприємцю із зони АТО

 
14.12.2015 13:35
На жаль, на сьогоднішній день, перед підприємцями із зони АТО постала проблема створення та збереження власного бізнесу. Для більшості підприємницька діяльність залишається єдиним джерелом доходу та можливістю існування. 

Чому така проблема існує?
Перш за все, підприємці стикнулись із пасивністю та малою підтримкою з боку держави. Адже, коли підприємець хоче оформити пільги, преференції, державні службовці згадують про неможливість їх застосування через колізії законодавства або відсутність механізму. 
По-друге, власна необізнаність у змінах законодавства, призводить до летальних наслідків для бізнесу. 
Варто пам'ятати, що якщо Ви провадите підприємницьку діяльність на території, яка знаходиться в стані збройного конфлікту та на якій проводиться антитерористична операція, Вас будуть тимчасово обслуговувати  в інших податкових інспекціях. 
З  переліком адрес відповідних територіальних органів, Ви можете ознайомитись у Наказі ДФС від 07 грудня 2014 року № 256. 
Особи, зареєстровані на території проведення АТО, які бажають здійснити реєстрацію ФО-П, зможуть зробити це без великих зусиль. Законодавство України передбачає, що провести таку реєстраційну дію Ви зможете за місцем свого тимчасового проживання без обов’язкової наявності реєстрації про місце проживання за місцем проведення реєстраційних дій. 

Які новели законодавства повинен знати підприємець із зони АТО?
1. Зміна місцезнаходження ЮО або місця проживання ФО-П.
Змінити місцезнаходження/місце проживання Ви зможете звернувшись до реєстраційної служби в областях та в м. Києві. 

2. Подання податкової звітності.
Ви, як платник податків можете звернутись до податкового органу за своїм місцезнаходженням із заявою про продовження граничних термінів подання податкової звітності у зв'язку з неможливістю її подання внаслідок дії обставин непереборної сили. Заява подається протягом 30 календарних днів, наступних за днем закінчення дії таких обставин, у довільній формі з обґрунтуванням підстав з документальним підтвердженням. Єдиним та достатнім таким документом є сертифікат Торгово-промислової палати України.     
 
3. Сплата грошових  зобов'язань
Державною казначейською службою України забезпечено можливість сплачувати грошові зобов'язання на рахунки, відкриті у розрізі територіально-адміністративних одиниць Донецької області. 
З інформацію про реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до адміністративно-територіального устрою України Ви можете ознайомитись на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в рубриці "Бюджетні рахунки" (http://sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki). 

4. Відстрочка (розстрочка) та списання податкового боргу.
Зверніть увагу, на те, що Ви маєте право на отримання відстрочення (розстрочення таких грошових зобов'язань (податкового боргу). 
Перелік обставин, які є підставами відстрочки грошових зобов'язань (податкового боргу), та підтверджуючі документи, наведено у Постанові КМУ від 27 грудня 2010 року №1235. 
Крім цього, податковий борг, може бути списаний як безнадійний, якщо він виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин). 
Для цього Ви повинні звернутися за місцем обліку боргу та/або місцем обліку як платника податків з заявою із зазначенням суми податків і зборів, які підлягають списанню. 

5. ЄСВ
Слід пам'ятати, що штраф, фінансові санкції та відповідальність за невиконання не своєчасне або не належне виконання обов’язків, у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції до платників ЄСВ, які не пізніше 30-ти кал.днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції, подали до фіскального органу заяву та сертифікат Торгово-промислової палати, не застосовується. 
Однак, обов'язки щодо нарахування, обчислення і сплати ЄСВ, подання звітності тощо, не скасовуються, а лише надає можливість не виконувати їх на період проведення антитерористичної операції. 
Тобто, вищезазначені обов'язки повинні бути виконані платниками ЄСВ після закінчення АТО. 

6. Плата за користування земельною ділянкою.
Під час проведення антитерористичної кампанії суб'єкти господарювання, які провадять діяльність на її території, звільняються від сплати за користування землями державної та комунальної власності. Однак, на сьогоднішній день, ще не розроблено порядку застосування податкових пільг та не внесені зміни до ПКУ.
теги: ато, бізнес
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес Бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг Маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк