Автор
Радник генерального директора УДППЗ "Укрпошта"
Кнопки

Що нам варто знати про дриль, перфоратор та музичний центр сусіда

 
02.07.2010 17:20

Напевно в Україні не знайдеться мешканця багатоквартирного будинку, якому не дошкуляла какофонія дрилів та перфораторів під час проведення сусідами ремонтів. Не найкращих відчуття справляє й гучна музика за стіною, особливо з танцями і наступним феєрверком. В багатьох домах на першому поверсі розміщені ресторани і бари, які також не додають тиші і спокою мешканцям…

 

В Україні спокій громадян захищений багатьма правовими нормами. В першу чергу хочеться згадати прийнятий 2004 року Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму”.  Цим законом були внесені зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення і до Законів "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та "Про охорону атмосферного повітря".

 

Обмеження

 

Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" визначає захищеними об'єктами гуртожитки, жилі будинки, інших будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди, парки, сквери, зони відпочинку і прибудинкови території.

                              

У нічний час, із  22-00 до 08-00 на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

 

Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21-00 до 08-00, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

 

Правила користування приміщеннями житлових будинків, прийняті ще 8 жовтня 1992 р. постановою Кабінету Міністрів України N 572 також забороняють голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму з двадцять другої до восьмої години; проводити у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні цілодобово ремонтні роботи, що супроводжуються шумом.

26 вересня 2002 року Київська міська рада прийняла рішення № 47/207, яким затвердила Правила з дотримання тиші в громадських місцях у місті Києві. Правила забороняють у столиці гучний спів, викрики, включення на повну потужність радіоприймачів, телевізорів, створювати шум при використанні виробничого обладнання та інструментів, піротехнічних виробів, створювати інший шум в будинках, гуртожитках, на вулицях, прибудинкових територіях та в зонах відпочинку в нічний час з 22-00 до 8-00.

 

Не можна також проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих в житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщеннях, без попередження мешканців прилеглих жилих будинків, житлових приміщень про початок робіт і час їх завершення. Нормативний рівень шуму на весь час проведення ремонтно-будівельних робіт в прилеглих житлових приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 децибел. Забороняється проводити вказані роботи з 21-00 до 9-00 та у святкові і неробочі дні впродовж доби.

 

Правилами заборонено слухати радіо і музичні фонограми при відкритих дверцятах і вікнах автомобіля, як на стоянках, так і під час руху машини. При цьому, якщо в салоні ввімкнена магнітола, музика не повинна чутися на відстані більше п'яти метрів від транспортного засобу.

 

Навіть в’їзд приватного автотранспорту з 22-00 до 7-00 на прибудинкову територію не дозволяється правилами. В’їзд на прибудинкову територію жилих будинків і паркування впродовж доби на непристосованих стоянках автотранспорту підприємств, установ і організацій заборонений протягом всієї доби.

 

Робота музичних ансамблів у ресторанах, барах, кафе й інших закладах громадського харчування, на концертах, танцювальних площадках дозволена до 23-00. При цьому повинен бути такий рівень шуму, щоб у розташованих поблизу будинках він не перевищував 40 децибел вдень і 30 - у нічний час. Таке саме обмеження передбачене при роботі різного технологічного устаткування, вентиляційних систем, телевізорів, радіоприймачів, музичних інструментів і "засобів індивідуальної трудової діяльності". Якщо ж торгові підприємства, ресторани, бари, кафе, розважальні й гральні заклади розташовані в житлових будинках, то рівень шуму не повинен перевищувати 30 децибел.

 

Звертаю особливу увагу на те, що шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби, тобто це означає, що 8-00 до 22-00 можна використовувати перфоратор, вмикати музику,  але так, щоб вони не створювали шум, більший за 40 децибел.

 

Відповідальність

 

Стаття 182 Кодексу про адміністративні правопорушення визначає адміністративну відповідальність за порушення правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Це можуть бути попередження або накладання штрафів на громадян від 5 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і штраф від 15 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян суб’єктам господарської діяльності. Тобто мінімальний штраф для громадян становить 85 грн! Якщо порушники не вгамовуються, вступає в дію друга частина статті 182, у якій говориться, що дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 15 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 50 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші. Тобто в вашого сусіда можуть відібрати дриль або перфоратор.

 

Пункт "е" статті 46 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" визначає за порушення вимог щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, підприємство, установа, організація, громадянин - суб'єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від п'ятдесяти до чотирьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів  громадян. У разі, коли підприємство, установа, організація або громадянин - суб'єкт господарської діяльності не припинили порушення після застосування фінансової санкції, вони сплачують штраф у розмірі ста відсотків вартості реалізованої продукції, виконаних робіт, наданих послуг.

 

Рішення про стягнення на правопорушників приймає по частині 1 статті 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративна комісія при виконавчому комітеті міської чи районної ради, а – адміністративні протоколи за частиною 2 направляються до суду, де стягнення на правопорушників накладає суддя.

 

Як діяти

 

Обов’язки виявлення і документування фактів порушення тиші покладені на працівників міліції. Щоб притягнути до відповідальності порушників і навести порядок, громадянам, яким порушники не дають відпочивати, потрібно зателефонувати до міліції. Після прибуття працівників міліції вимагайте складення протоколу, без протоколу факт порушення громадського порядку не буде вважатись таким що відбувався. Також можна написати і зареєструвати в міліції заяву на ім’я начальника РВВС, в якій потрібно вказати що відповідно до ст.2, 4, 5, п.26 ст.10 Закону України «Про міліцію», з приводу порушення мешканцями квартири № __ в буд ___ по вул. ______  вимог законодавства про дотримання тиші в громадських місцях ви просите притягнути їх до відповідальності відповідно ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, забезпечити в межах своїх повноважень дотримання тиші у вихідні та святкові дні цілодобово, а в робочі дні з 22.00 до 08.00 годин та виконання мешканцями квартири № __ в буд ___ по вул. ____  Закону "Про забезпечення санітарного та  епідемічного благополуччя населення" і Правил користування приміщеннями житлових будинків .

 

Спокою вам і тиші!

 
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет бют валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк