Автор
Адвокат, партнер ЮК "Leх Consulting"
Кнопки

Що необхідно знати про спеціальні економічні зони в Польщі?

 
12.06.2017 12:46

Істотною перевагою ведення бізнесу на території Республіки Польща є можливість скористатися окремими податковими пільгами, що надаються у зв’язку із інвестиціями в рамках спеціальної економічної зони.

В загальному розумінні, спеціальною економічною зоною в Польщі (далі – СЕЗ) є окреслена, виокремлена територія, на якій виробництво або збут товарів (економічна діяльність) польськими та закордонними підприємцями, здійснюється на пільгових умовах.

Основна мета функціонування СЕЗ в Польщі є активізація господарського життя в окремих регіонах держави, що характеризуються високим рівнем безробіття.

Основними перевагами організації бізнесу на території СЕЗ є:

 • звільнення інвестора від податку на прибуток (СІТ) від господарської діяльності на території СЕЗ в обсязі 15-70% заведеної інвестиції;
 • доступність земель та/або комерційних приміщень з усією необхідною для організації бізнесу інфраструктурою.

Разом з тим, польський законодавець встановлює також і певні вимоги для одержання пільг в рамках СЕЗ, серед яких:

 • обсяг інвестицій, що повинен становити не менше 100 000 євро, при цьому частка власного капіталу інвестора – не менше 25%;
 • кошти інвестиції повинні освоюватися протягом п'яти і більше років, від дня завершення проекту інвестування в СЕЗ (три роки для малих і середніх підприємств);
 • робочі місця на новостворених об'єктах підприємництва повинні підтримуватися і зберігатися протягом не менше п'яти років з дня прийняття працівників на роботу (три роки – для малих і середніх підприємств).

Станом на сьогодні, в Польщі налічується 14 СЕЗ, які розташовані практично в усіх воєводствах країни, а саме:

 1. Kamiennogorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 2. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
 3. Kostrzynsko-Slubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
 4. Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 5. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
 6. Lodzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
 7. Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC
 8. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna  
 9. Slupska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 10. Specjalna Strefa Ekonomiczna «Starachowice»
 11. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 12. Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna "EURO-PARK WISLOSAN"
 13. Wa lbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 14. Warmi n sko - Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

В силу законодавства Республіки Польща, СЕЗ функціонують як окремі підприємства державної власності, що організовують та контролюють процес створення виробничих об’єктів в межах відведеної для цього території.

Кожна СЕЗ розробляє та оприлюднює свої комерційні пропозиції для потенційного інвестора, в залежності від особливостей території на якій вона функціонує та існуючого плану розвитку.

Здебільшого, вказані пропозиції полягають у підготовці до продажу інвестору земельних ділянок та/або інших об’єктів комерційної нерухомості з метою організації там бізнесу.

Якщо потенційний інвестор готовий вкласти кошти в об’єкт нерухомості на території СЕЗ та прагне скористатися передбаченими при цьому податковими пільгами, йому слід попередньо одержати відповідний дозвіл Міністерства економіки Польщі.

Для цього, необхідно підготувати та подати до міністерства пакет документів з детальним описом особливостей запланованої господарської діяльності в СЕЗ та подальшого розвитку свого бізнесу на цій території.

Таким чином, якщо ви заінтересовані скористатися можливостями СЕЗ в Польщі, найоптимальнішим алгоритмом дій на наш погляд є:

 • створення підприємства в польській юрисдикції;
 • вибір локації та підбір найбільш оптимальної СЕЗ для організації бізнесу;
 • підбір конкретного об’єкта для інвестиції в межах СЕЗ (земельної ділянки/приміщення);
 • підготовка та подання до Міністерства економіки Польщі документів для одержання дозволу на інвестування в рамках СЕЗ;
 • одержання вищевказаного дозволу та фактичне заведення інвестицій;
 • налагодження діяльності у відповідності з раніше поданими до міністерства документами та одержаним дозволом.

Сам процес вибору оптимальної для визначеного інвестора СЕЗ в Польщі – є складним та багатогранним, тому доцільно в цьому випадку скористатися допомогою фахових консультантів.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО Банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП верховна рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов гонтарева государство гривна гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк