Кнопки

Хто влучніше пише

 
24.09.2008 13:35

Минулої суботи в рамках фестивалю «Київська барикада» був організований виїзд у Вишгород, на полігон внутрішніх військ. Передбачалося, що українські письменники і українські журналісти зможуть постріляти з усіх видів зброї, а потім почитати міліарні фрагменти текстів.

Загалом для піару тема постріляти дуже класна. Та й не тільки для піару… Хоча, власне, для піару вона і робилася, як більшість штук у так званому мистецькому середовищі. Проте сам піар варто було запакувати в трошки кращу оболонку.

Наприклад, влаштувати стрілецький турнір «Письменники проти рок-музикантів». Наприклад, хто краще стріляє: Сергій Жадан чи Фома з групи «Мандри». Або – стрілецькі змагання між художниками, музикантами та письменниками. Чи взагалі жестяк – політики проти митців на полігоні в тирі.

Натомість серед шести десятків бажаючих постріляти справді відомих та креативних персонажів було менше десяти. Решта – молоді поети, які, за словами того ж таки Жадана, читають ще більш-менш, а ось пишуть часто із помилками. Не заявивши про себе нічим, окрім хіба що вживання в текстах слів «ж…а» і «х…й», вони наввипередки кинулися до вогнепальної зброї. Причому з боку це виглядало так смішно, що описати не можна.

Я не ханжа і сам вживаю означені слова. Проте я, вибачте за надмірне марнославство – активний учасник видавничого життя та книжкового ринку. Я вже собі довів усе, що хотів, і нікому нічого доводити не збираюся. Просто працюю. Звідси висновок: коли я вже приїхав постріляти, мені все одно, з чого влучити в ціль: з автомата, кулемета чи снайперської гвинтівки Драгунова. Тоді як молоді поети ще не знають, для чого вони стали молодими поетами і як планують з усім цим жити далі. Більшість з них років за п`ять стануть банальними офісними працівниками. Зате за можливість стрельнути три рази з СВД вони реально мало не побилися в якійсь момент! Принаймні, чергу до СВД почали забивати ще по дорозі до полігону і поводили себе, мов маленькі діти в ігровій кімнаті розважального центру.

Причину такого хворобливого інтересу саме до СВД я готовий пояснити. Якщо автоматник чи навіть кулеметник – просто стрілець, то снайпер – кращий стрілець. Відповідно, кожному хотілося відчути себе кращим, причому – три рази. А як пощастить – двічі по три рази. Стрілецькі амбіції таких людей, за аналогією, не поступаються мистецьким. І там, і там стріляють здебільшого в «молоко». Тоді як зі свого автомата я спокійно поклав… не «десятки», але нормальні повноцінні «9» та «8». І зовсім не рвався до СВД, особливо коли побачив, яка довкола двох нещасних гвинтівок штовханина і з якою іронією дивляться на все це справжні реальні снайпери.

І окреме спостереження – дівчата й жінки. Вони чомусь почали виявляти ще більші міліарні амбіції, ніж чоловіки. Навіть для молодого пацана логічний природний потяг до зброї, тоді як жінкам воно, на моє глибоке переконання, на фіг потрібне. Всі вони на полігоні відразу уявили себе амазонками і вимагали пропустити їх першими. Я б не допускав поеток і просто жінок до вогнепальної зброї. Але захід придумав не я…

Андрій Кокотюха

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак ато банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк