Вважаєш себе патріотом України? Споживай енергію розумно!
Концепція плану дій щодо вирішення першочергових завдань у сфері енергоефективності.(Оновлене)
Енергоефективність пропонує потужний та економічно обґрунтований інструмент для досягнення сталого енергетичного майбутнього. Підвищення енергоефективності може знизити потребу додаткових інвестицій в енергогенеруючу та транспорту інфраструктуру, скоротити витрати на енергоресурси, поліпшити здоров'я громадян, підвищити конкурентоспроможність та поліпшити добробут споживачів.
04 листопада 2014 р., виходячи з державних інтересів України та її громадян, керуючись Конституцією України та діючим законодавством України, міжнародними нормами та обов'язками України щодо їх імплементації, усвідомлюючи необхідність об'єднання зусиль заради здійснення послідовних кроків з енергоефективності, які неодмінно змінять Україну, налагодження відповідальних партнерських стосунків між громадськістю та гілками влади, укладено Меморандум про об’єднання експертів з політики енергоефективності.
З метою прискорення реформ в Україні, розвитку спроможності інституцій у забезпеченні енергетичної безпеки та надання сприяння у впровадженні директив ЄС, створено Громадську організацію «Експертна платформа з енергоефективності». До складу Платформи входять експерти, що мають практичний та управлінський досвід роботи у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики.
З огляду на проблеми з реалізацією державної політики щодо поліпшення енергоефективності в Україні, експерти Платформи сформулювали поточні рекомендації:
Теза визначення патріотизму -
«Вважаєш себе патріотом України? Споживай енергію розумно!»
Для наочності наводиться формула енергонезалежності України http://expe.energoeffect.org.ua/cgi-bin/feei_formulaUA.jpg
Екологічні вигоди також досягаються шляхом скороченнявикидів парникових газів та зменшення забруднення повітря. Енергетична безпека- постійна доступність джерел енергії за доступною ціною. Крім того можнаотримати прибуток від підвищення енергоефективності за рахунок зниженнязалежності від імпорту викопного палива.
Енергоефективність в світі стало "паливом"номер один.
Самий дешевий вид енергії - це енергія яку ми неспоживаємо.
Капіталовкладення в енергоефективність є в три-чотирирази меншими, ніж в нову генерацію.
Стан виконання Державної цільової програмиенергоефективності на момент формування нового Уряду не відповідає заявленимцілям, термінам та обсягам фінансування, в перекладі на звичайну мову - станнезадовільний.
Концепція основного плану дій в управлінні.
Перше – розробка та прийняття документу "Енергетичнаполітика України".
Друге - комплекснагуманітарно-технічна програма для всіх груп суспільства з формуванняенергоефективної свідомості та поведінки, передусім шляхом навчання та державне замовлення на підготовкуфахівців в сфері енергоефективності, введення обов'язкових дисциплін з питань енергоефективності в навчальні програми НЗ МОУ.
Третє – гармонізація національних стандартів України зенергоефективності з міжнародними нормативнимидокументами, в першу чергу стандартів з термінології в сферіенергоефективності, перехід назагальнодержавні стандарти енергоємності.
Четверте - запровадженнясистеми енергоменеджменту, передусім в організаціях та на підприємствах які фінансуються збюджету України.
П’яте - поділ сфер управління розвитком відновлюваноїенергетики та поліпшенням енергоефективності. Чітке визначення єдиного ЦОВВвідповідального за формування політики енергоефективності.
Шосте – підвищення спроможності міст керувати місцевоюенергетичною інфраструктурою та управляти споживанням, прийняти держпрограмуполіпшення енергоефективності бюджетної сфери з найжорсткішим контролем за їївиконанням.
Сьоме - комплексзаходів державного стимулювання скорочення енергоємності економіки татермомодернізації житлового фонду.
Окремо, в рамках єдиного енергетичного комплексу України,Програма поетапного заміщення природного газу економічно обґрунтованимипроектами відновлювальної енергетики і використання альтернативних енергоресурсів.
План заходів в нормативному забезпеченні сфери енергоефективності.
Одним з першочергових кроків є прийняття Кодексу"Про ефективне використання енергетичних ресурсів", законів "Провідновлювану енергетику" та нової редакції " Про альтернативні видипалива". Причому закони повинні відповідати чинним директивам ЄС,починаючи з термінології, з чим насьогодні є суттєві проблеми.
Основним розділом Кодексу енергоефективності має бути -Національна стратегія поліпшення енергоефективності економіки України. Цейрозділ повинен чітко сформулювати існуючу ситуацію, визначити вимірні показникидля економіки в цілому і по галузях. Задати основні показники і час для їхдосягнення.
Першим етапом і пріоритетом має бути ефективністьспоживання енергії.
Другий етап - енергоефективність транспортування.
Третій етап - корінна модернізація генерації, що саме пособі вирішує питання широкого заміщення і максимальної енергоефективності.
Всі ці етапи проходять при постійному супроводі інформаційноїкампанії з формування енергоефективної свідомості суспільства.
Крім того, чіткі та однозначні сигнали влади про захистінвестора можуть кардинально змінити ситуацію з обсягами зовнішніх інвестицій вкраїну та залучення внутрішніх фінансових резервів населення.
Реформування Держенергоефективності:
- Питання регулювання розвитку відновлюваноїелектроенергетики передати в Міненерговугілля разом зі штатом одногодепартаменту;
- Питання регулювання розвитку відновлюваної комунальноїтеплоенергетики передати в Міністерство регіонального розвитку зі штатомвідповідного підрозділу;
- Відновлення наглядових функцій за обґрунтованістюенерговитрат в бюджетній сфері через сучасні системи постійного моніторингу та запобіганняперевитрат ресурсів і бюджетних коштів на всіх рівнях;
- Створення мережі регіональних енергетичних агентств,спрямованих на реалізацію єдиної державної політики енергоефективності врегіонах, координації взаємодії з місцевими органами влади і верифікаціїрезультатів програм щодо поліпшення енергоефективності;
- Держенергоефективність необхідно підпорядкуватибезпосередньо першому віце-прем'єру, відповідальному за економічні питання.
Оперативні і середньострокові завдання.
Агентство Держенергоефективності має визначати державнуполітику у сфері енергоефективності та створити загальнодоступні інструменти їїреалізації з подальшим контролем за результатами реалізації цих інструментів.
Аналіз і кардинальна корекція держпрограми зенергоефективності. Аналіз доцільності наданих адресних пільг на предметдосягнутих результатів з відповідними висновками. Пріоритет енергоефективності,як основи енергобезпеки та енергонезалежності України, повинен бутипідкріплений адміністративно.
Справедливість і відкрита структура формування новихтарифів. Тарифи можуть бути важкими для сприйняття, і до цього треба бутиготовими, але вони повинні бути прозорими, справедливими, обґрунтованими тазбалансованими з платоспроможністю населення, які не допускають провалусуспільства в енергетичну бідність.
У теплоенергетиці необхідно почати негайну ревізіюрезервних паливних господарств на об'єктах теплоенергетики та великихпромислових споживачах газу. У ході ревізії встановити поточне стан об'єктів,стан і наявність резервного палива, можливість оперативного відновлення господарств.
Використання резервних паливних господарств істотнодопомогло Україні в газову кризу січня 2009-го року.
Експерти громадської організації "Експертнаплатформа з енергоефективності" пропонують ці рекомендації органамдержавної влади України та міжнародним організаціям, як жест доброї волі, дляпочатку системної роботи в сфері енергоефективності.
Сподіваємося, що даний крок буде сигналом для початкуроботи з спільнотою професіоналів, яке представлено в Україні галузевимиорганізаціями, які об'єднують фахівців, що мають багаторічний досвід. Часу надекларації не залишилося.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21201
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 12085
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7659
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 6557
-
Серіал "Король Талси" за участю Сильвестра Сталлоне продовжили на два сезони: деталі
Життя 5313