Автор
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО Банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис крим Крым культура курс люстрация Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк
Кнопки

Про статус "аспіранта" в НАТО

12.03.2018 15:02
Новина, звісно, позитивна, але не варто її й переоцінювати. Бо насправді маємо справу із суто технічним рішенням – не було на сайті НАТО згадки про аспірації (прагнення) України, а тепер є.
теги: Горбач, НАТО

Нова Конституція: позиції громадянського суспільства

25.06.2008 19:36
21 червня в Українському домі вдруге пройшла Громадянська Асамблея України. Оскільки вихідного дня українські медіа нас увагою не балували, розміщую тут підсумковий документ.

Про зло "партійних" конституцій

19.05.2008 13:37
Цей текст – не для людей, а для політиків…

Конституційний суд про референдум

18.04.2008 12:49
Повний текст рішення можна прочитати на сайтах КСУ та Громадянського конституційного комітету www.constitution.net.ua

Про початок роботи "Національної конституційної ради"

28.02.2008 01:36
Відновлюю конституційну тематику. Тему НАТО цілком переношу сюди http://nato.blox.com.ua/html З часу останнього запису встиг організувати й промодерувати цілих 2 круглих столи на тему констиуційної реформи - у Києві та Одесі. Обидва пройшли успішно. Але після них президент намагався "перехопити ініціативу", на мою думку, невдало:) Усі знайомі з числа членів так званої Національної конституційної ради перше засідання та загальний підхід не оцінили... Але однодумці з Громадянського конституційного комітету розродилися черговою заявою у дусі конструктивізму. Далі - її текст.

«Україні потрібна нова редакція Конституції»

12.02.2008 16:10
Так твердять представники Громадянського Конституційного Комітету, який ініціює національну дискусію щодо конституційної реформи. Організатори круглого столу «Нова Конституція: Чому? Коли? Як?» пропонують для цього скликати Конституційну Асамблею – спеціальний виборний орган установчої влади українського народу.

«Нова конституція - чому? коли? як?»

08.02.2008 23:47
Це назва круглого столу Громадянського конституційного комітету, на який я вас запрошую. Круглий стіл відбудеться 12 лютого 2008 у Залі засідань НАН України за адресою: вул. Володимирська, 55 (2 поверх), з 10-00 до 13-30. Реєстрація учасників розпочнеться з 9-30.

Чи боїться Тимошенко Схеффера?

29.01.2008 11:03
З достовірних джерел у Брюсселі стало відомо, що запланована на завтра зустріч Генерального секретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера з прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко може не відбутися. Принаймні станом на зараз у розпорядку дня на 29 січня Генсек НАТО має заплановану зустріч з керівництвом українського уряду, однак у графі "прізвище" фігурує пробіл!
теги: NATO

Звернення до керівників держави, уряду та опозиції щодо підтримки приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

24.01.2008 13:42
Ми, українські експерти в галузі зовнішньої політики, безпеки та оборони, висловлюємо повну та беззастережну підтримку давно назрілому рішенню лідерів Держави та уряду, які звернулись до керівництва Організації північноатлантичного договору з офіційним проханням щодо приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).      Підписання спільної заяви Президентом, Прем’єр-міністром та Головою Верховної Ради України – це важливий позитивний крок, який відкриє нові можливості реформування держави. Це мужнє та відповідальне рішення відповідає національним інтересам України, направлене на досягнення європейських стандартів в усіх сферах життя країни.
теги: НАТО

Коротко про NATO

18.01.2008 00:12
Що воно таке і яка з нього користь. Чисто гіпотетично. Але з конкретними прикладами.
теги: НАТО

Будет ли эффективным теневое правительство Януковича?

12.01.2008 14:01
Моя сьогоднішня колонка в Газеті «24» Сначала наши отставные политики искренне желали сформировать «теневое правительство». Потом политтехнологи подсказали им, что это словосочетание звучит сомнительно, и вместо убеждения электората оно его только настораживает. Одни напрягаются, думая, что это правительство теневой сферы нашей жизни (наша мафия), другие – что это правительство «мировой закулисы» (чужая мафия). Никаких положительных эмоций это словосочетание не вызывет ни у кого кроме, во-первых, самих членов «теневого правительства», а во-вторых, членов их семей.

заява громадянського конституційного комітету

28.12.2007 17:18
Позиція Громадянського конституційного комітету з приводу Указу Президента про створення Національної конституційної ради.

Национальный конституционный совет не изменит Конституцию

28.12.2007 14:07
совет будет обсуждать заранее заготовленный текст и не будет влиять на принципы нового Основного закона. Это - всего лишь попытка обойти установленню процедуру принятия изменений к Конституции.

Чи настане в Україні політичний матріархат?

27.12.2007 02:45
З мого блогу на УП: http://blogs.pravda.com.ua/authors/horbach/476ff364878e9/

План Громадянського конституційного комітету

23.12.2007 18:22
Відбулося робоче засідання Громадянського конституційного комітету, на якому розглядався план нашої діяльності. Вирішили:

Другий термін чи Конституційна асамблея? (оригінальний заголовок моєї статті на УП)

08.12.2007 00:32
Для успіху справи Президенту потрібно відразу сказати громадянам, що залишаючи Україні нову Конституцію він не буде претендувати на жодну політичну посаду в наступному виборчому циклі… Звичайно, я розумію, що сама думка про це викличе загальний скепсис, однак мені цікаво, що думає з цього приводу не оточення Президента, а неординарна особистість – сам Віктор Ющенко? На контрасті з розгоном демонстрантів у Тбілісі це поставило б Віктора Ющенка в один ряд не з Михайлом Саакашвілі, а з Вацлавом Гавелом.

Конституція – це занадто важливо, щоб довіряти її політикам!

04.12.2007 14:38
5 грудня о 12:30 в інформаганстві УНІАН відбудеться прес-конференція Громадянського конституційного комітету на тему «КОНСТИТУЦІЯ – ЦЕ ЗАНАДТО ВАЖЛИВО, ЩОБ ДОВІРЯТИ ЇЇ ПОЛІТИКАМ!»

Розвиток венесуельського сюжету

03.12.2007 12:40
Мешканці Венесуели на всенародному референдумі проголосували проти внесення змін до конституції, що збільшують повноваження президента країни. Про цей референдум я писав у попередніх постах.

Як це недоробилося у нас, або українські Установчі збори 1918 року

08.11.2007 16:35
Українські Установчі Збори 1918 року - виборна законодавча установа, конституанта українського народу, завданням якої було встановити новий лад і затвердити конституцію української держави. Але українська нерішучість і зволікання призвели до того, що оптимальний час було втрачено. Вибори до установчих зборів відбувалися вже в умовах війни з більшовиками. Тільки в неокупованих районах України, у яких за списки українських партій подано понад 70% усіх голосів, було обрано 171 члена установчих зборів (з необхідних 301). У таких умовах Центральна Рада ухвалила рішення не відкладати важливіших справ (проголошення державної самостійности УНР тощо) аж до скликання Установчих Зборів й у IV Універсалі зазначала, що до їх скликання сама правитиме, одночасно наказуючи закінчити вибори до Українських Установчих Зборів. Однак, накази вже було виконувати нікому, а подальші політичні та військові дії (німецька окупація) не дозволили здійснити ці настанови. Українські Установчі Збори так і не були скликані.

Як це робиться у них, або конституція народжена в США

31.10.2007 02:31
Конституція США була написана трьома десятками осіб усього лише за 100 робочих днів. Їм вдалося створити документ надзвичайної важливості, що дозволив створити світову наддержаву. Засідання проводилися за зачиненими дверима, біля яких стояла охорона.

Як це робиться у них, або історичний досвід використання Установчих зборів

29.10.2007 02:36
Найпершим і найвідомішим випадком ухвалення Конституції Установчими зборами були Солучені Штати Америки. Це унікальний випадок - про це майже всі знають. Але зовсім мало знають про наступників такого передового досвіду конституціоналізму. Подаю довідку в хронологічному порядку за виключенням Болгарії й Венесуели - про них йшлося раніше. Довідку підготовлено Центром політико-правових реформ та Українським центром розвитку зовнішньоекономічних відносин.

Як це робиться у них, або "реформа" Уго Чавеса - ВЕНЕСУЕЛА

24.10.2007 12:04
Венесуельський казус Чавеса є прикладом авторитарних зловживань конституантою. Коли його особиста влада утвердилася - потреба в інших видах легітимності відпала. Тому для України й важливо провести не лише конституційний процес, але й ширший - установчий. Поява громадянського імунітету від популізму - важливіша за "догму конституції". Прикладів того, як треба, і як не треба це робити світова практика накопичила достатньо. Про них - у наступних постах. А зараз про Венесуелу...

Як це робиться у них, або про країни, де не розганяли Установчих зборів- БОЛГАРІЯ

23.10.2007 13:19
На останньому круглому столі запитав у першого секретаря посольства Болгарії, як у них виходили з конституційної кризи 1991 року? Він пояснив, що у Болгарії є давня традиція, ще з початку ХХ століття ухвалювати й змінювати Конституцію виключно "за Констытуцыоненъ Сабор". Туди обрали вдвічі більше делегатів, ніж у парламент, ухвалили Конституцію і ще кілька конституційних законів. Після цього розпустилися й провели загальні вибори. Усе як по книжці. Вступили в ЄС і НАТО. Зараз вимагають у Брюсселя, щоб слово Євро на грошах писали і кирилицею... Починаю викладати довідки про історичний досвід та функціонування Установчих зборів (конституант) у тих країнах, де їх на відміну від Росії, не розігнали... Довідку підготовлено Центром політико-правових реформ та Українським Центром розвитку зовнішньоекономічних відносин.

Продовження політичної кризи чи Конституційна асамблея?

17.10.2007 16:48

Вибори – 2007 так і не стали виходом з політичної кризи. Парламентська криза призвела до кризи влади й трансформується в інституційну кризу – все більше державних інститутів втрачає довіру громадян і не може виконувати властиві їм функції. Наявний розподіл політичних сил у новообраному парламенті не дозволяє сформувати стійку й природну коаліцію та обрати уряд, який би діяв, насамперед, в інтересах виборців

В експертному середовищі та політикумі все більшу підтримку отримує ідея прийняття нової Конституції спеціально створеним органом – конституантою (Установчі збори, Конституційні збори, Конституційна асамблея тощо).