Автор
Президент Ассоциации налогоплательщиков Украины
Кнопки

Чи стане реальністю Служба фінансових розслідувань?

 
05.10.2017 13:26
Cкоро мине рік, як Верховна Рада скасувала податкову міліцію, а в Україні й досі не створено Службу фінансових розслідувань. Більше того, виконавча влада, зокрема Міністерство фінансів, за цей час не зробили практично ніяких кроків у цьому напрямку.

Законопроект про Службу фінансових розслідувань, який навесні був презентований Мінфіном, наштовхнувся на стіну непорозумінь між законодавчою і виконавчою владою, і його просування застопорилося. Впродовж 9 місяців навіть не було організовано активного обговорення цього законопроекту - зі включенням в цю роботу представників влади, представників бізнесу, профільних громадських організацій.

Це призвело до того, що законопроект Мінфіну вже втратив актуальність. Можливо, його ще варто було б взяти за основу, але приймати в тому вигляді, в якому він є, не можна ні в якому разі.

Допоки не створено нову службу, сьогодні продовжує існувати скасована податкова міліція, яка працює, скажімо так, у спотвореному правовому полі. І це важким тягарем лягає на плечі українського бізнесу.

Я як президент Асоціації платників податків України змушений з великим жалем констатувати: в таких умовах фіскалізація, тиск на бізнес з боку силових структур лише посилилися. Ми спостерігаємо дивну ситуацію, коли публічно прем'єр-міністр та керівники силових структур заявляють про неприпустимість використання силових методів стосовно бізнесу, а непублічно силовикам начебто віддано команду «Вперед!». Це неприпустимо, особливо в такий важкий для України час!

Я майже два роки повторюю і повторюватиму: ані тиск, ані шантаж не принесуть результат, до якого прагне держава. Позитивну реакцію з боку бізнесу і позитивні економічні показники можливі лише за умови ліберального відношення держави до бізнесу, за умови довіри до підприємців.

Саме тому Служба фінансових розслідувань має бути створена надтерміново. І вона єдина повинна опікуватися фінансовими, економічними правопорушеннями в країні. Немає ніякої доцільності, щоб цими питаннями відали одночасно Мінфін, МВС, СБУ, прокуратура. Такої практики не існує в жодній цивілізованій, демократичній, правовій державі!

Фіскальну службу треба розділити на сервісну службу, яка допомагатиме бізнесу розвиватися, і Службу фінансових розслідувань. Остання ж буде й аналітичною службою, але в неї мають бути також і поліцейські функції. Одночасно з прийняттям податкового кодексу держава повинна оголосити, що вона апріорі визнає весь бізнес чесним і починає відносини з ним «з чистого аркуша». Все, що було до цього моменту, не береться до уваги. Але якщо аналітична служба виявить, що й далі приховує податки, маніпулює, тоді вже повинна бути задіяна Служба фінансових розслідувань.

Одночасно зі створенням Служби фінансових розслідувань має бути прийнятий новий, ліберальний Податковий кодекс. Лише за цих умов може бути відновлено довіру з боку бізнесу по відношенню до держави.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО Банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас донбасс доходы ДТП дфс евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція Кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк