Автор
Голова Офісу великих платників податків ДФСУ
Кнопки

Один платник – один рахунок і один координатор

 
14.03.2018 09:33

Уявіть собі систему сплати податків, за якої платник буде подавати один звіт до органу контролю по всіх об’єктах оподаткування по кожному податку і перераховувати гроші на один-єдиний рахунок, з якого вони автоматично будуть розподілятися на інші рахунки відповідно до його декларування. І це все – замість того, щоб формувати звіти окремо для кожного з органів контролю, яких у нас – більше семи сотень. Наразі 1364 платника Офісу сукупно подають більше 27 тисяч звітів в більше як 741 районне ДПІ не за основним місцем обліку. Чи можливо в такій ситуації змінити цю картину на ту, що я описав раніше?

Так. Ми розробили проект переходу до коплексного обслуговування великого платника податку і впевнені, що ця фантастика, яка суттєво спростить процес сплати податків, цілком можлива. Більше того: якщо почати роботу просто зараз, то вже з 1 січня 2019 року Офіс зможе адмініструвати не лише податки, що сплачуються до державного бюджету, а й екологічний податок, ренту, податок на майно, туристичний збір, збір за місця паркування транспортних засобів – тобто, усі ті податки, що сплачуються великим платником до місцевих бюджетів. При цьому, Офіс лише адмініструватиме ці платежі, а гроші будуть надходити до місцевих бюджетів - згідно з нормами Бюджетного кодексу.

Адміністрування ж усіх місцевих податків буде здійснюватись за тим самим принципом «один платник – один координатор», за яким наразі працює Офіс. Тобто податковий координатор буде адмініструвати всі види податків і зборів великого платника податків незалежно від місця розташування його об’єктів оподаткування.

То що необхідно, аби реалізувати цей амбітний план? Зробити три кроки: перетворити Офіс ВПП на єдине місце обліку великого платника, впровадити єдиний казначейський рахунок для сплати усіх податків і зборів (крім ПДВ) та розробити й впровадити відповідне програмне забезпечення.

КРОК І. Єдине місце обліку

 Перетворення Офісу ВПП на єдине місце обліку великого платника потребує:  

1.       внесення відповідних змін до законодавчих, нормативних та інших документів у частині визначення єдиного місця обліку великого платника податків (скасування основного і неосновного місця обліку), до якого подається уся звітність (за загальнодержавними та місцевими податками) та здійснюється адміністрування усіх податків; 

2.       зміни форми декларації та забезпечення принципу «1декларація – 1 картка»;

3.       відкриття на рівні ГУ Державної казначейської служби України в областях бюджетних рахунків, відкритих для Офісу з ознакою «99»;

4.        ліквідації відомчих ознак територіальних управлінь Офісу – 2801, 2804, 2806, 2808, 2809 (передача КОР з територіальних управлінь до Офісу);

5.       створення зведеної картки – забезпечення доступу координатора до ІКПП по всім територіям, де у великого платника відкриті об’єкти оподаткування (на сьогодні працює в режимі «перегляду» та «без історії»). 

КРОК ІІ. Єдиний казначейський рахунок

Мушу відмітити, що ще в 2016 році завдання змінити процедуру розрахунків платників податків з бюджетами через запровадження єдиного рахунку з автоматичним рознесенням коштів відповідно до задекларованих податків, було внесено до Плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 (спільно КМУ та МФУ) та Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік (КМУ). Впровадження єдиного казначейського рахунку потребує комплексних змін і відпрацювання нової системи:

1.       ухвалення законопроекту, яким будуть внесені зміни до:

-       Податкового кодексу України,

-       ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,

-       ЗУ «Про виконавче провадження» у частині функціонування єдиного рахунку;

2.       розробки відповідного програмного забезпечення;

3.       доопрацювання ІС «Податковий блок» за принципом «карточка особового рахунку іде за платником» (а не за територіальною ознакою), що надасть доступ координатору до усіх карток особових рахунків великого платника. 

КРОК ІІІ. ІТ-рішення

В умовах підвищення навантаження на координатора необхідно буде розробтити відповідні ІТ-рішення для ефективного адміністрування усіх податків:

1.       впровадити електронну камеральну перевірку з системою автоматичного виявлення ризиків недоплати податків;

2.       узагальнити на центральному рівні інформацію про ставки місцевих податків;

3.       внести зміни до програмного забезпечення ІТС «Податковий блок» в частині автоматичного рознесення платіжних доручень за платежами, які будуть перераховуватися на бюджетні рахунки, відкриті на рівні ГУ ДКСУ в областях з ознакою «99» від платників податків, які знаходяться на обліку в Офісі, місце розташування об’єкту оподаткування яких не співпадає з місцем розташування спеціалізованого контролюючого органу.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права Строительство студент Суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк