Кнопки

Колапс органів досудового розслідування: чого чекати у березні?

 
14.02.2018 16:01

Слідчі, прокурори і адвокати задаються питанням: чи встигнуть правоохоронці зареєструвати органи досудового розслідування як юридичні особи до 15.03.2018? І куди подавати клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження після 15.03.2018?

Мова йде про «березневі» зміни у ч.2 ст.132 Кримінального процесуального кодексу України . Ініціатор змін – народний депутат Лозовой А.С. У новій редакції стаття виглядатиме так: "Клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа."

Цікаво, яку ідею закладав у такі зміни законодавець? Стимулювати правоохоронців упорядкувати структуру? Знову вивести Україну в першість країн за кількістю позовів до Європейського суду з прав людини? Чи перевірити на міцність судову систему?

На сьогодні, наприклад, територіальні відділи нацполіції не зареєстровані як юридичні особи. Можете пересвідчитись самі, просто "пробийте" будь-який територіальний відділ поліції в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань . У Реєстрі зареєстровані як юридичні особи лише головні управління в областях.

Записати.JPG

Стаття 15 Закону України «Про Національну поліцію» визначає територіальні органи поліції як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні. Але керівництво поліції так і не спромоглося провести організаційну роботу щодо реєстрації на місцях.

Є обґрунтовані підстави вважати, що ситуація не зміниться. Як мінімум за два місяці слідчих повинні були повідомити про переведення у штат новоствореної юридичної особи, але поки ніхто цього не зробив.

І якщо ситуація не зміниться, то, наприклад, один із найзавантаженіших в країні Шевченківський районний суд м. Києва стане місцем прийому (і розгляду?) клопотань слідчих нацполіції усієї Київської області. Саме завдяки тому, що в Шевченківському районі м. Києва зареєстроване як юрособа Головне управління Нацполіції в Київській області.

Додайте до цього правила про аудіо- відеофіксацію, і отримаємо новий тип суду - суд, заблокований законом.   

Але ж не слідчими єдиними. Адвокати також часто звертаються із клопотаннями про тимчасовий доступ до речей і документів або проведення обшуку. Цікаво, скільки часу буде розглядати суд таке клопотання, і чи буде взагалі у ньому сенс, якщо після подачі мине кілька місяців.

Ймовірно, що з 15.03.2018 адвокати зможуть ефективніше захищати клієнтів під час обрання запобіжного заходу у суді. Просто у судовому засіданні зайти в реєстр юросіб і перевірити, слідчий якого органу досудового розслідування подав клопотання і чи зареєстрований орган досудового розслідування як юридична особа. Якщо ні, слідчий скоріш за все порушив правила підсудності і суд відмовить у задоволенні його клопотання.

Вірогідніше за все, законодавець не скасує зміни. Тому правоохоронці десь ближче до 17 години 14.03.2018 вкотре продемонструють усю свою наполегливість і заблокують реєстраторів у своїх кабінетах. Або депутатів у Верховній Раді. У будь-якому випадку, когось та й мусять заблокувати. Адже не зможуть правоохоронці сидіти мовчки і спостерігати, як руйнується судова система.

А ви як вважаєте, чи зареєструють територіальні органи досудового розслідування до 15.03.2018?

  Дмитро Никифоров, адвокат

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки Податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта УКРПОШТА управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк