Автор
Руководитель корпоративной практики АФ "Доминанта"
Кнопки

Щодо проекту Закону України «Про обіг криптовалюти в Україні»

 
10.10.2017 18:45

Простіше за все критикувати діяльність інших, проте навіть зважаючи на це я не зміг утриматись від критики цього законопроекту, а все тому, що ознайомившись з ним я взагалі не зрозумів, що саме хотіли досягти за допомогою даного проекту закону його автори. І це лише поверхневий погляд на даний законопроект

1.               Як зазначено в проекті метою закону є врегулювання правовідносини щодо обігу, зберігання, володіння, використання та проведення операцій за допомогою криптовалюти. Однак, дане завдання законопроект на мій погляд аж ніяк не виконує. Застосовуючи засоби алегорії можна сказати, що автори намагались встановили броньовані двері від злодіїв у хату в якій немає трьох стін.

2.               Документ визначає криптовалюту як програмний код однак взагалі не визначає її правової природи. Виникає логічне питання: Що це? Чи відноситься вона до специфічних речей або майнових прав? В даному контексті проект залишає нам одні запитання.

3.                       Положеннями проекту закріплюється, що державне регулювання в сфері обігу криптовалюти здійснюється Національним Банком України. Так до повноважень НБУ пропонується включити визначення порядку порядок створення та діяльності криптовалютних бірж, ідентифікації суб’єктів та моніторингу всіх криптовалютних транзакцій, але при цьому сам закон не надає і не визначає ніяких інструментів для цього.

Навіть сьогодні при повній відсутності регулювання обігу криптовалюти її можна обміняти в тому числі на гроші. І робиться це як правило на онлайн майданчиках які діють поза межами юрисдикції України. А отже власник може і надалі продавати власну криптовалюту «в темну» не користуючись підконтрольними НБУ біржами зареєстрованими в Україні.

4.               Деякі положення є абсолютно не узгодженими з нормами чинного законодавства. Так визначивши, що криптовалюта є об’єктом оподаткування автори  створили багато запитань: що буде базою для визначення розміру податку? Коли настає обов’язок по сплаті податку? Який податковий період для сплати? На всі ці запитання проект відповіді не дає.

Більше того на мою думку спірним є визначення самої криптовалюти як об’єкта оподаткування (як скажемо нерухомість) бо за  такого   визначення   платиш за  весь період поки вона тобі належить.

4. На окрему увагу заслуговує визначення відповідальності за порушення законодавства України про використання та обіг криптовалюти. Слід зазначити, що законопроектом не передбачається змін до Кримінального Кодексу України в той час як вчинення всіх визначених у ньому дій саме по собі становить склад   інших злочинів, а отже   факт   використання   при їх здійсненні   криптовалюти ніяким чином не буде впливати на кваліфікацію таких дій.

теги:
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП верховна рада Верховная Рада Вибори війна влада Власть война выборы газ Газпром геннадий балашов гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция Евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкг жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг мвф медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей уряд финансы экология экономика экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк