Автор
Суддя Верховного Суду
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет Ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція КРЕДИТ кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ ндс недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей уряд финансы экология экономика экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк
Кнопки

Шлях до формування єдиної судової практики:перші кроки Верховного Суду

11.03.2018 13:20
Станом на 28 лютого 2018 року до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшло 229 справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав. Під час перегляду 13 справ прийнято постанови, в яких викладено правові позиції Верховного Суду щодо вирішення окремих категорій корпоративних спорів.

Що змінив Закон №2210 у регулюванні акціонерних товариств?

28.01.2018 18:30
У листопаді минулого року був прийнятий Закон України №2210-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів». Закон набув чинності з 06 січня 2018 року. Серед іншого, зазначеним законом були внесені зміни і до Закону України "Про акціонерні товариства". На деякі з них варто звернути увагу.
теги:

Касаційне провадження: перші кроки застосування нового ГПК

09.01.2018 00:12
Перші декілька тижнів роботи нового Верховного Суду, зокрема, Касаційного господарського суду, вже можуть свідчити про практику застосування положень нового Господарського процесуального кодексу, що стосуються касаційного перегляду судових рішень у господарських справах. Звернемо увагу на деякі з них, що регламентують порядок подання касаційних скарг та порядок розгляду скарг та заяв, які були подані до ВСУ та ВГСУ до 15 грудня 2017 року.

Чи творять судді право?

23.10.2017 17:36
З початку своєї діяльності органи конституційного контролю під час здійснення права конституційного контролю часто таким чином тлумачили існуючі положення законодавства, що це призводило до створення нових правових норм. Про це свідчить практика органів конституційного контролю в різних країнах, зокрема практика Верховного суду США.

Суди та ЗМІ: як знайти рівновагу між базовими цінностями

02.10.2017 14:29
Напередодні чергового сесійного дня Верховної Ради, на якому планується продовжити розгляд проектів нових процесуальних кодексів, хочеться звернутись до деяких базових принципів здійснення правосуддя. Зокрема, щодо питань відносин судів із засобами масової інформації. Так, низка громадських активістів вбачають обмеження відкритості судового процесу у запропонованих ініціативах щодо права суду обмежити доступ людей на засідання в разі ‘’відсутності вільних місць’’ або у праві суду заборонити фото та відеофіксацію процесу, якщо вони ‘’заважають його ходу’’. Розглянемо ці питання більш детально на прикладі проекту Господарського процесуального кодексу (ГПК).

Нові кодекси та електронний суд: на що чекати?

05.07.2017 16:39
Законопроект №6232, яким фактично пропонуються нові редакції трьох процесуальних кодексів – ГПК, ЦПК та КАС, вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Проекти всіх трьох кодексів передбачають широкі можливості здійснення судочинства із застосуванням сучасних інформаційних технологій, т.з. «електронний суд». Що зміниться і що очікувати сторонам та іншим учасникам процесу від таких нововведень?

Доброчесність по-американськи: незалежність та підзвітність суддів

29.05.2017 03:00
26 травня 2017 року Український Католицький Університет спільно з програмою USAID Ukraine із реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» провів у Києві відкриту лекцію Виконавчого директора Комісії з питань поведінки суддів у штаті Вашингтон Рейко Колнер (Reiko Callner) на тему: «Збереження доброчесності та незалежності судової влади».Попри те, що сама пані Колнер виявилась фахівцем високого рівня та дуже цікавим спікером, інформація, якою вона поділилась під час лекції, заслуговує на окрему увагу. Нижче наведено деякі з тез її доповіді.

Яким має бути суддя нового Верховного Суду

18.05.2017 11:25
Під час співбесід з кандидатами на посади суддів нового Верховного суду, кандидатам доволі часто задають питання, якими мають бути новообрані судді. Маю власну відповідь на це питання.
теги:

Виконання завдання судочинства - справа суду чи сторін?

08.04.2017 11:44
Першочерговою зміною, яка знайшла відображення в проектах всіх процесуальних кодексів, є впровадження ефективного захисту прав особи, яка звертається до суду, як превалюючого завдання судочинства.

Про Бутан ....і судову реформу

24.01.2017 15:17
Чому ми звикли говорити про негатив, та не говоримо про позитив? Адже яке питання, така і буде відповідь. Чи лише відсутність інформації про недоброчесність, є свідченням доброчесності майбутнього судді?

Конкурс до Верховного Суду. Остання барикада

12.01.2017 19:20
Коли у листопаді 2013 року я вирішила закрити власний юридичний бізнес, я навіть уявити не могла, що зможу знову повернутись до юридичної кар’єри. На той час була якась втома, стало нецікаво. Глобально нецікаво. А це - чи не найголовніший критерій, за яким я вирішую, чим займатись. Але мудрі люди кажуть never say never. І от, here we are - я подала документи на конкурс до Верховного суду.

Чи допоможе самокритика українським євроінтеграторам?

05.10.2016 09:51
В листопаді 2016 року закінчується дворічний період тимчасового застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. І вже зараз, за попередніми оцінками, можна стверджувати, що наша держава не виконає в повній мірі зобов’язання з поступового наближення законодавства (згідно Розділу V) та нормативно-правового наближення (згідно розділу IV Угоди), для яких передбачений дворічний термін виконання .

Європейська інтеграція енергетичної і кліматичної політики

26.05.2016 15:56
Наприкінці 2015 року було заплановано затвердження (схвалення) Кабінетом Міністрів України низки стратегічних документів з питань енергетичної та кліматичної політики, які будуть визначати соціально-економічний розвиток країни в період до 2020 та 2030 років.

Чи є місце жінкам в українській політиці?

07.03.2016 13:24
Напередодні 8 березня - свята, яке на початку минулого століття було започатковано як Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні та соціальні права, хочеться звернути увагу на питання гендерної рівності в українській політиці.