Автор
ГО "Институт финансовых технологий"
Кнопки

Кредитні картки та їх пастки

 
02.10.2013 22:45

23-25 вересня заходив в справах до відділень ПриватБанку в різних містах України. Ви запитаєте ну і що тут такого? Вірно, нічого, от тільки я по всій країні спостерігав шалені черги до автоматів самообслуговування, до яких просто не можна було підступитися. Громадяни, всі як один, сплачували свої кредитні зобов’язання.

До системи ПриватБанку у мене зауважень нема, Слава Богу система установи в ці дні працювала як чітко відрегульований механізм. Всім позичальникам незалежно від банку, я хочу сказати, що дуже добре, коли система банківських установ працює справно, бо в іншому разі, у багатьох могли б виникнути фінансові непорозуміння з остаточними сумами погашення по кредиту в подальшому.

Чому?

Згідно з пунктом кредитного договору «Основні умови обслуговування» чітко сказано, що банк зараховує суми поповнення на картковий рахунок протягом 2 -3 діб, в залежності від банку. От і маємо, що поповнивши рахунок кредитної карти 24 числа, гроші можуть бути зараховані лише 26 чи навіть 27 числа на ваш рахунок.

Ви запитаєте і в чому ж тут підвох, головне, що вони надійшли та були зараховані на картку. Це дійсно добре, тільки ваш залишок кредиту за цей час трохи збільшиться згідно іншого пункту, того ж самого договору, який на превеликий жаль, переважна більшість споживачів не читало при підписані.

Цей пункт звучить приблизно так: штраф нараховується на суму простроченого щомісячного платежу, а це становить від 1% до прописаної фіксованої суми і може коливатися від 50 до 100 грн., в залежності від банку.

На практиці до вашого існуючого тіла кредиту приєднають штрафну суму, яка нажаль збільшить залишкову суму. А ви при наступному платежі не врахуєте цей прикрий момент, і знову порушите той самий договір, бо там чітко вказаний мінімальний щомісячний платіж, який ви повинні сплачувати.

Кредитка це зручно, але спершу прочитайте договір, щоб не виникало фінансових непорозумінь.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna PR адвокат Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев Верховна Рада Верховная Рада вибори Війна влада власть война выборы газ Геннадий Балашов государство гривна деньги доллар донбасс доходы евроинтеграция евромайдан економіка ЕС жизнь ЖКХ закон законодательство законопроект зарплата земля инвестиции интернет Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ кличко конституция Конституція коррупция корупція кредит кредиты кризис Крым люстрация майдан маркетинг МВФ налоги налоги украина Налоговый кодекс народ Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество оппозиция отмена налогов Павло Петренко парламент партия регионов персонал политика политтехнологии політика порошенко правительство право президент психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия рынки СМИ строительство студент суд США тарифи Тигипко Тимошенко Ткачук УКБС Украина україна Укрпочта УКРПОШТА управление уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции Ющенко Янукович Яценюк