блоги

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
11.09.2017 14:40

Чи поділять між собою владу Саакашвілі, Тимошенко і Садовий?

Анатолій Власюк Журналіст

Нинішній Саакашвілі нагадує Ющенка, хоча прорив польсько-українського кордону навряд чи можна порівняти з початком Помаранчевої революції. “Не сотвори собі кумира”, – сказано в Біблії. Революційно налаштовані наївні люди спочатку зачаровуються, а потім вто

Як тільки у Вінниці вималювалася трійка лідерів держави – Порошенко, Парубій і Гройсман, на польсько-українському кордоні засвітилися Саакашвілі та Тимошенко, до яких згодом у Львові приєднався Садовий. Як на мене, це була своєрідна заявка на майбутніх лідерів держави. Чи вона серйозна, чи трагікомічна, як уже не раз бувало в українській історії, – покаже час.

Парадоксально, але зараз головним супротивником Саакашвілі є не Порошенко, хоча своїми недолугими діями той виставив себе непривабливо перед світовою спільнотою. Тимошенко ніколи не приховувала своїх президентських амбіцій. Мабуть, Садовий не проти того, щоби стати прем’єр-міністром. А що залишиться Саакашвілі? Чи не використають його Тимошенко і Садовий задля зростання власних рейтингів?

Очевидно, Саакашвілі добре розуміє, з ким має справу. Для нього головним є зараз закріпитися в Україні, відстояти своє українське громадянство, використавши цей процес з пропагандистською метою. Я кажу в загальному, але є чимало підступних політиків, які використають Саакашвілі за повною програмою, але не впевнений, що вони щиро хочуть, аби збулося те, заради чого колишній грузинський президент повернувся до України.

За великим рахунком, отримання українського громадянства не є самоціллю для Саакашвілі. Він декларує розбудову України як європейської держави не лише на словах, а на ділі. Ті, хто з ним зараз поруч, ніби теж за це. Проте політичне й бізнесове минуле цих людей не дозволяє вірити у щирість їхніх намірів. Навряд чи у цьому вони далеко відійшли від Порошенка та його оточення.

Нинішній Саакашвілі нагадує Ющенка, хоча прорив польсько-українського кордону навряд чи можна порівняти з початком Помаранчевої революції. “Не сотвори собі кумира”, – сказано в Біблії. Революційно налаштовані наївні люди спочатку зачаровуються, а потім втоптують у болото колишніх месій. Так було з Ющенком. У випадку із Саакашвілі все може закінчитися не просто фарсом, а трагедією. На цьому тлі не варто забувати, що подібний сценарій розхитування України вигідний Росії. Чи це і є кремлівський сценарій?

Анатолій ВЛАСЮК
11 вересня 2017 року

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.