Автор
Член комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку
Кнопки

Медична реформа: час казати людям правду!

 
19.07.2017 20:46

Парареформатори, мабуть, свідомо ховають від людей правду про те, що після реформування платити за лікування буде потрібно не коли можеш, і скільки можеш, а завжди і згідно затверджених тарифах. Інакше результати «соціології» щодо підтримки запланованих змін були б зовсім іншими.

IMG_4900.JPG

Різниця між просто зміною з гіршого на погане чи навпаки та далекоглядною державницькою реформою в тому, що реформі має передувати ретельне обґрунтування напрямів трансформації і просвітницька робота. Тобто все те, чого українські парареформатори уникають, як чорт ладану. Особливо у медичній сфері.

Лоббісти медичної «реформи» посилаються на дані соціологічних опитувань, відповідно до яких українці підтримують (!!!) закриття лікарень і фельдшерсько-акушерских пунктів у селах, відсутність доступу до послуг лікарів вузької спеціалізації, знищення системи швидкої допомоги. «Чи готові ви до платної медицини?», - пишуть у анкетах соціологи, навіть не намагаючись зрозуміти, що саме розуміють респонденти під «платністю».

Поділюся власним досвідом. В ті дні, коли я їжджу до батьків, я кожного разу фактично проводжу прийом громадян. Приходять знайомі, сусіди, знайомі знайомих і так далі. Звичайні нормальні люди, які не мріють про «безвіз», адже значна частина тамошнього населення за все своє життя не мала можливості поїхати навіть в обласний центр. Для них навіть мандрівка до Києва – це щось нереальне.

І ось якого змісту були розмови:

- Алла Шлапак: Ви готові платити за лікування – реформа вже фактично почалася?

- Співрозмовниця: Вже платимо ж. Хай реформують.

- Алла Шлапак: А скільки готові платити?

- Співрозмовниця: Скільки зможу, але головне, щоб легально, а не «на лапу» і «до кишені».

«Скільки зможу» (!!!!) – як кажуть, диявол у деталях. Бо уряд хоче, щоб після реформи не було ніяких добровільних внесків добровільно обраного розміру. Щоб бабуся не змогла віддячити лікарю городиною чи курятиною, а несла гроші зі своєї злиденної пенсії. А були чітко визначені тарифи, по яким треба платити в касу лікарні. І ані копійкою менше – навіть, якщо в хаті мінусова температура повітря, а діти їдять порожню юшку.

Нам кажуть – люди, у яких тепло в оселях і які одержують «реформаторські» зарплати - що немає приводів для паніки. Мовляв ті, кому не буде вистачати, отримають субсидії. По-перше, вже це проходили, коли можновладці співали нам солодкі пісні про комунальні тарифи. І, по-друге, у медичній сфері «тарифи» і «субсидії» мають зовсім різний сенс, ніж у ЖКГ. За квартиру потрібно платити щомісяця, це прогнозовані суми, з якими можна вибудувати якісь відносно розумні способи компенсації витрат людей. А захворіти по плану неможливо!

Ті, хто придумали виплачувати субсидії на медичні послуги, і близько не розуміють, про що йде мова, і скільки смертей від ненадання медичної допомоги, скільки людського горя буде на їх совісті. Але до цих «винахідників» дослухаються у владних кабінетах… І нелюдська реформа набирає обертів. За її підсумками «жити по-новому» чи просто ЖИТИ зможуть не всі.

Суттєва частина населення буде не в змозі платити за лікування. І люди змушені будуть обирати - або лікуватися у «цілителів», або залазити в борги, або хворіти і вмирати дома, або виходити на черговий Майдан! ?

Запропонована Мінздравом модель реформи і парламентарі, які голосують за неї від недоумкуватості чи боягузтва, руйнують сферу, яка визнана в усьому світі, як найдоступніша для всього населення. І це не голослівна заява, до яких нерідко вдаються вітчизняні політики. Це доведений факт – нещодавно міжнародна компанія Deloitte оприлюднила підсумки щорічного дослідження «Індекс соціального розвитку» за 2017 рік. Найвищі бали, як і минулого року, Україна отримала за позиціями «харчування і базове медичне обслуговування»! Тож замість того, щоб пишатися і вдосконалюватися, можновладці руйнують ті поодинокі гарні речі, що лишилися в нашій державі…

Тож постає просте питання: кому все це вигідно? Відповідайте, бо вже настав час казати людям правду!

теги:
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші гфс демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС Євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции Экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк