Автор
Партнер із розвитку бізнесу корпорації IT-Enterprise
Кнопки

Навіщо навчатися закупівлям?

 
03.03.2017 08:06

Центр вдосконалення закупівель Київської школи економіки нещодавно анонсував безкоштовний 4-місячний курс професіоналізації великих закупівельників . Система державних публічних закупівель ProZorro докорінно змінила всі аспекти державних закупівель в Україні, і навчання роботі з цією системою було важливим етапом запровадження реформи. Проте, з моменту її офіційного запровадження пройшло вже більше ніж півроку, і за цей час більшість пов’язаних із закупівлями людей вже отримали необхідні навички для роботи із системою. У чому ж полягає актуальність курсу від Центру професійних закупівель, і для кого він буде корисним?


Перш за все, треба відзначити, що вміння проводити закупівлі не свідчить про професіоналізм у цій сфері. Можна оволодіти мінімальними навичками і розібратись у механіці роботи системи закупівель, проте так і не зуміти зробити закупівельний процес свого підприємства по-справжньому ефективним і успішним. Наприклад, можна навчитися керувати автомобілем і розібратися з перемиканням передач менш ніж за 2 місяці, проте для того, щоб навчитися їздити обережно, витрачати менше палива і ефективно взаємодіяти з іншими водіями потрібно отримати набагато більше досвіду. Ми вже мовчимо про специфіку водіння (читай “закупівель”) в розвиваючихся країнах.

Програма від Центру вдосконалення  закупівель базується на філософії “розумних закупівель”, яка полягає у раціоналізації і оптимізації закупівельного процесу з метою ефективного розподілу засобів підприємства. Практичний аспект “розумних закупівель” означає, що завдяки створенню закупівельного плану, об’єднання закупівель в групи та іншим заходам раціоналізації роботи підприємства можна значно ефективніше використовувати наявні кошти, закуповуючи лише необхідні на даному етапі матеріали а також заощаджувати гроші на масштабі проведених закупівель. Ця проста, на перший погляд порада, тим не менш є суттєвою для економічної ефективності підприємства, для якої закупівлі мають величезне значення.

Сам курс включатиме в себе технічний, юридичний, економічний та менеджерський компоненти роботи з закупівлями. Навчання побудоване за принципом МВА, тобто в ході навчання теоретична база буде підкріплюватись практичними кейсами успішних підприємств, що досягли певного результату при роботі з електронними закупівлями. Програма навчання складалася відповідно до рекомендацій професіоналів та учасників ринку, які представляють як державні, так і комерційні підприємства.


Не менш важливою перевагою цього курсу є його безкоштовний характер - перш за все, ця ініціатива спрямована на професіоналізацію ринку електронних закупівель в Україні задля розвитку підприємництва, тому курси, що проводитимуться перші 2 роки існування цієї програми будуть безкоштовними, а учасників набиратимуть на конкурсній основі. Таким чином, Центрувдосконалення  закупівель вдалось створити по-справжньому унікальну, надзвичайно корисну та актуальну навчальну програму, що напряму підвищить професіоналізм на ринку закупівель і дотично сприятиме стимуляції малого та середнього бізнесу і зростанню економіки України за рахунок підвищення ефективності та активності в державних закупівлях.

Постійне поглиблення своїх навичок та навчання новим стратегіям - ось що відрізняє професіоналів від інших працівників, і саме це дозволяє їм робити свої підприємства успішними, отримувати та заощаджувати більше. Цей курс є унікальною можливістю для професіоналізації в сфері закупівель і унікальною можливістю професіоналізації в Україні в цілому. Хочеться вірити, що успішний приклад Центру вдосконалення  закупівель стане стимулом для курсів підвищення професіоналізації і в інших сферах бізнесу, що приведе до збільшення якісного і ефективного українського продукту і сприятиме розвитку нашої країни.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro Адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет бют валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада Вибори війна влада власть война выборы газ геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС Євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов пдв персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк