Автор
Руководитель налоговой практики ЮФ EVRIS, адвокат
Кнопки

«Програмна» ПДВ-пільга: новинки 2018 року

 
12.01.2018 17:30

«Новорічні» податкові зміни, що застосовуються з 2018 року у зв’язку з набранням чинності Законом України №2245-VIII « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році », серед іншого, доповнили перелік ІТ-продукції та операцій, які до 1 січня 2023 року звільняються від оподаткування ПДВ. Змін зазнали підпункт 14.1.225 Податкового кодексу України ( ПКУ ) щодо визначення терміна «роялті» та платежів, які не вважаються роялті, а також пункт 26-1 підрозділу 2 Перехідних положень ПКУ щодо власне звільнення від ПДВ.

До змін 2018 року передбачалось, що звільнення від ПДВ поширюється тільки на постачання програмної продукції, якою вважався «результат комп’ютерного програмування» у вигляді операційної системи, прикладної, розважальної, навчальної комп’ютерної програми чи їх компонентів, а також у вигляді інтернет-сайтів та онлайн-сервісів, а також постачання засобів криптографічного захисту інформації».

З 2018 року, окрім постачання програмної продукції, звільняються від ПДВ також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті. Такими операціями відтепер вважатимуться також перепродаж (придбання примірників програмного забезпечення як у матеріальній, так і в електронній формі для перепродажу) та розповсюдження програмного забезпечення (отримання права на розповсюдження примірників програмної продукції без права на їх відтворення або якщо їх відтворення обмежено використанням кінцевим споживачем).

Сам же перелік програмної продукції, «доступної» для застосування ПДВ-пільги, зазнав оновлення і відтепер включає також такі елементи як доступ до програмного забезпечення (іншими словами, Software as a Service ), примірники програмного забезпечення у матеріальній чи в електронній формі (стосується насамперед перепродажу та розповсюдження ПЗ), коди для завантаження та активації програмного забезпечення. Оновлення, додатки, розширення функціоналу програмного забезпечення, а також підписка на такий сервіс теж підпадають під ПДВ-пільгу.

Проте розширення сфери дії «програмної» ПДВ-пільги оминуло такі питання як надання технічної підтримки програмної продукції та постачання чи імпорт обладнання із вбудованим програмним забезпеченням. Податківці ж «дозволяють» застосовувати ПДВ-пільгу в таких операціях лише за специфічних обставин, які нечасто виникають на практиці.

Крім того, звільнення від ПДВ не для всіх платників податку є бажаним результатом. У розробників та розповсюджувачів програмного забезпечення, які здійснювали продажі з нарахуванням ПДВ, але з 2018 року застосовуватимуть звільнення від ПДВ, може з’явитися потреба переглянути процеси закупівлі обладнання, товарів та послуг, які використовуються у власній діяльності. Адже якщо придбані товари, послуги, необоротні активи використовуються у звільнених від ПДВ операціях, на вхідний ПДВ за такими закупівлями необхідно нараховувати «компенсуючі» податкові зобов’язання. 

Бажання таких платників податків відмовитися від ПДВ-пільги зустріне спротив податкових органів, які таку можливість заперечують.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет Ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины Прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк