Автор
Руководитель налоговой практики ЮФ EVRIS, адвокат
Кнопки

Невдовзі проценти британським кредиторам оподаткуватимуться

 
23.10.2017 09:32

Нещодавно відбулося підписання Протоколу між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії про внесення змін до Конвенції між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на дохід і на приріст вартості майна (Конвенція).

Відповідно до підписаного Протоколу, ставка оподаткування процентів за Конвенцією про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Великобританією збільшиться з 0% до 5%. Також збільшаться ставки оподаткування роялті та дивідендів.

Великобританія має репутацію держави, що надійно захищає права інвесторів. У поєднанні з можливістю оподатковувати виплати процентів з України за ставкою 0%, Великобританія здобула популярність в Україні як одна з оптимальних юрисдикцій для боргового фінансування українського бізнесу, як за допомогою внутрішньогрупових позик, так і шляхом залучення коштів на міжнародних ринках капіталу.

Допоки зміни до конвенції не набрали чинності, в українських платників податків є час розглянути та обрати інші інструменти для звільнення процентів від оподаткування, зокрема, ті, що передбачені безпосередньо Податковим кодексом України і про які ми згадували в одній з попередніх публікацій .

При застосуванні інструментів, що передбачені Податковим кодексом, зберігається можливість не оподатковувати проценти в Україні при їх виплаті нерезиденту. Більш того, для застосування таких інструментів, на відміну від згаданої конвенції між Україною та Великобританією, не висувається вимога до нерезидента бути бенефіціарним власником процентів, які виплачуються з України.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП верховна рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкг жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа Реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист ющенко янукович Яценюк