Кнопки

Зима близько або що у січні 2018 року від нас вимагатимуть США?

 
09.10.2017 19:02
Після того як через Верховну Раду чи не зі скрипом повели останні реформи, влада все більше стала обговорювати можливу згортання ключових реформ. Або почала активно шукати способи пробуксовки і затягування їх виконання.
У першу чергу це стосується енергетики. Досить згадати свіжий гучний інформпривід, я говорю про рішення піти у відставку директорів «Нафтогазу». М. Річардс і П. Ворвік недвозначно натякнули, що їх відставка пов'язана зі згортанням реформ і невиконанням Кабміном Плану реформування корпоративного управління «Нафтогазу».

Не останню роль в їх долі зіграли танці з бубном навколо підвищення ціни на газ для населення і теплокомуненерго в новому опалювальному сезоні. Уряд вже підготував зміни до постанови №187, які дозволять не тільки уникнути підвищень, але і знизити ціну майже на одну шосту.

 Парадоксальність ситуації полягає у тому, що ініціативи В.Гройсмана поки що не узгоджені з МВФ. Нагадаю, що в меморандумі закріплений принцип ціноутворення на газ за формулою «Дюссельдорф +» і його не переглядали. У МВФ вже заявили, що ціни на газ в Україні дуже низькі у порівнянні із сусідніми країнами. Перший заступник глави МВФ Д.Ліптон уже закликав «деполітизувати процес шляхом застосування автоматичної формули». А значить тенденції до перегляду формули немає. А отже Уряд знову буде в ситуації "Ой, як невдобно вийшло". 

Даремно Кабмін дражнить МВФ. Вони в переговорах і так пішли на те, щоб відкласти у нас земельну реформу, погодились на відносно успішний продаж облігацій зовнішньої позики на $ 3 млрд, обіцяли отримати $ 500 млн військової допомоги від США і ряд інших успіхів. Все це вимагає від нас тримати слово і виконувати зобов'язання, але схоже українська влада думає інакше. 

Представники МВФ не дурні. Вони постійно спостерігають за нашими реформами і невпинно контролюють їх виконання. Захід дуже послідовний і не хитається як флюгер з боку в бік у своїх рішеннях. США пішли на складний і суперечливий закон про санкції. У серпні 2017 Конгрес схвалив це рішення. Там є дуже цікавий розділ під назвою «Енергетична незалежність України». 

Суть, якого полягає в наступному - санкції будуть ефективними лише тоді, коли Україна буде проводити реформу ринку енергетики і переводити його на ринкові механізми. І не тільки санкції - але і будь-яка інша військово-політична допомога, фактично, також поставлена в залежність від цих реформ. 

Уже в січні 2018 року ефективність реформ в українській енергетиці стане предметом доповіді Держсекретаря в комітетах Конгресу США. Раз на півроку ми будемо відправляти американцям звіти, а вони нам докладні рекомендації з покроковим описом ходу виконання необхідних норм. 

Сполучені Штати готові допомагати в питанні створення і розширення повноважень незалежного регулятора ринку. Заохочувати і підтримувати справедливу конкуренцію, лібералізацію ринку і надійність в енергетичному секторі України. Допомагати Україні зменшувати залежність від енергоресурсів РФ. Співпрацювати шляхом розвитку диверсифікованих і лібералізованих енергетичних ринків, які надають диверсифіковані джерела, постачальники та маршрути. 

Україна вже дещо зробила у заданому напрямку. Уже впроваджені формули «Дюссельдорф +», яка визначає ціни на газ і «Роттердам +» - енергетичне вугілля на підставі імпортної альтернативи. Ключове - це прив'язка до цін на провідних європейських енергетичних хабах. Формульний підхід дозволяє диверсифікувати джерела поставок сировини, постачальників і маршрути. 

Знімає політичні спекуляції з приводу цін на енергоносії українського походження Крім того, з'явилася можливість укладати довгі контракти з різними імпортерами, оскільки ціни, які будуть враховуватися в тарифі - прозорі і передбачувані. Тому такий принцип в розрахунку внутрішньої ціни газу і став одним з вимог МВФ при формуванні пакета реформ для нашої країни. 


До січня 2018 року залишилося не так багато часу. Вимоги до українських реформ розписані більш ніж детально, а покроково, що вказує на серйозність ставлення до енергореформи в Україні з боку Заходу. Це не просто питання отримання грошей для української економіки, це питання подальшої військово-політичної підтримки з боку США.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов гонтарева государство гривна гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС Євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта УКРПОШТА управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк