Автор
Експерт з питань соціальної політики
Кнопки

Наслідки медичної «реформи»

 
19.11.2017 19:03

Прийнята Верховною Радою медична «реформа»  – це афера влади, яка повністю руйнує систему охорони здоров я і позбавляє людей прописаного в Конституції права на безкоштовну меди чну допомогу. І ось чому:

1.    З усіх місцевих бюджетів заберуть усі гроші, як виділялися на охорону здоров’я, і будуть зводити їх в єдиний котел, щоб потім в ручному режимі розподіляти.

2.    Унаслідок цієї «реформи» безліч сільських ФАПів, маленьких лікарень, стаціонарів, профільних лікарів залишаться без фінансування, тому що його просто не вистачить. А без фінансування такі лікарні зникнуть з території   України.

3.    На реалізацію так званої медреформи потрібно приблизно 180 млрд. гривень, а в проекті бюджету на наступний рік закладено лише 64 млрд. гривень. Це означає, що дві третини працівників закладів системи охорони здоров’я будуть звільнені. Це, по суті, зачистка галузі охорони здоров’я і масовий відтік фахівців за кордон.

4.    Обіцяне владою підвищення зарплат медичним працівникам відбудеться за рахунок скорочення їхньої кількості. Також  урядовою реформою передбачене фінансування лише сімейних лікарів, а вузькопрофільні спеціалісти залишаться без державної підтримки. З лікарів роблять підприємців, які дивлячись на пацієнта будуть думати, скільки з нього взяти грошей, щоб вижити.

5.    Cтворюється ще один центральний орган управління – Національна служба здоров’я, який паралельно з МОЗ, згідно з проектом бюджету на наступний рік буде з’їдати 200 млн грн лише на утримання апарату та заробітну плату «фахівцям», яким навіть не потрібна буде медична освіта. Це також адміністративна вертикаль напередодні виборів.

6.    Службу швидкої медичної допомоги буде перетворено на службу з транспортування хворого до медичного закладу, де він не отримає медичних послуг, поки не сплатить за них самостійно. Таким чином уряд буде економити гроші на життях людей.

 

7.    МОЗ досі не затвердив розцінки на платний рівень медичних послуг, щоб не лякати людей. За даними голови комітету ВР Ольги Богомолець, насправді ціни будуть абсолютно не підйомними. Наприклад, протезування двох клапанів серця – 190 тисяч гривень. Шунтування – 130 тисяч. Видалення фурункула – 7 000. Видалення каменів з жовчного міхура – від 34 до 51 тисячі гривень. Перелам руки – 54 тисячі грн

 

8.    В «реформі» немає жодної згадки про обов’язкове державне медичне страхування, чим користується абсолютна більшість країн, які дійсно провели реформи

9.    Національний Форум лікарів з усієї України, який відбувся напередодні голосування, виступив категорично проти медичної афери, яку влада називає реформою. Національний форум охорони здоров’я, вся медична спільнота підтримали альтернативні законопроекти №7065 і №2409а, які розробляла фракція «Батьківщини» спільно із головою комітету з питань охорони здоров’я Ольгою Богомолець, іншими депутатами і залучила тисячі фахівців галузі.

10.                      Звіт Рахункової палати щодо витрат на закупівлю ліків та обладнання за державний кошт у 2014—2017рр. через міжнародні організації: За 2015—2016 роки було передплачено на закупівлю ліків майже 6 млрд грн, а поставлено було лише 50% ліків і з фактично простроченим терміном використання. За 2017 рік проплачено ще 6 млрд грн на ліків. Закінчується 2017рік – не поставили ліків на жодну копійку.

11.                      Хто проголосував і несе відповідальність за медичну « реформу » ?

 Блок Петра Порошенка, Народний Фронт Яценюка, екс-регіонали «Воля народу», Само неміч , Радикальна партія Ляшка .

При цьому ще влітку Олег Ляшко роз’їжджав по країні і розповідав, що ця медична реформа ганебна і голосувати за її не можна.

 

АЛЬТЕРНАТИВНІ ПРОПОЗИЦІЇ

Головне завдання  - реформувати медичну галузь так, щоб зберегти доступну для людей медицину і в селі, і в місті :

1.    У Верховній Раді зареєстрований законопроект №7065, який стане справжньою основою проведення дієвої реформи охорони здоров'я в нашій країні. У створенні цього законопроекту брали активну участь депутати і експерти «Батьківщини», експерти від пацієнтських організацій, галузевих профспілок і Федерації профспілок, лікарських асоціацій, Асоціації міст України та інших.

2.    Цей законопроект не забирає гроші у громад - медична субвенція залишається. Фінансування первинної медичної допомоги передбачається з бюджетів громад через надання їм субвенції.

3.    Саме в регіоні визначатимуть необхідну структуру закладів охорони здоров'я. Саме регіон буде вказувати, з ким укладаються договори на медичне обслуговування і як потрібно за ними платити.

4.    Цей законопроект передбачає створення спеціального центрального органу влади - закупника медпослуг, тому що створення такого фінансового центру найважливіший крок для подальшого впровадження системи обов'язкового медичного страхування. Але в даному законопроекті цей орган не концентрує в собі всі повноваження - всі його рішення щодо використання коштів медичного бюджету повинні бути узгоджені з регіонами і з системою контролю якості медичної допомоги. Тобто, встановлюються три точки контролю і ніякої монополізації.

5.    Законопроект передбачає докорінну зміну ідеології фінансування і реального впровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом».

6.    Законопроект передбачає «Батьківщини» формування додаткових джерел фінансування охорони здоров'я, головним з яких є запровадження страхової медицини.

 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк