Автор
Експерт з питань соціальної політики
Кнопки

Шахрайство з мінімальною зарплатою

 
30.10.2016 18:29

26 жовтня, на засідання уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман зробив популістську заяву, що з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата складатиме 3200 гривень.

Фото: Depositphotos/AndreyPopov

Проте, згідно з роз’ясненням Мінісоцполітики, виходить наступне: «…ініціатива прем’єр-міністра передбачає, що в наступному році перший розряд єдиної тарифної сітки (ЄТС) дорівнюватиме прожитковому мінімуму, тобто 1600 гривень. Це основна зарплата, але той, у кого перший тарифний розряд, що становить 1600 гривень, отримуватиме за рахунок різних доплат і надбавок 3200 гривень».

Тобто, мінімалка як така все одно складатиме менше прожиткового мінімуму.

До речі, заступник голови НБУ Дмитро Сологуб  заявив, що в Нацбанку наразі не можуть сказати, як підвищення зарплат вплине на інфляцію.

Зауваження до так званого підвищення мінімальної зарплати:

Перше. Якщо уряд каже саме про підвищення мінімальної зарплати із прив’язкою до ЄТС, навантаження на бюджет збільшиться на 495 млрд. гривень. З яких джерел Кабмін буде залучати додаткові кошти на підвищення мінімальної зарплати? Народні депутати зокрема з «Батьківщини» пропонувала зміни, які збільшували дохідну частину держбюджету більше ніж на 100 млрд. гривень, проте уряд Гройсмана проігнорував депутатські пропозиції.

Тобто, в уряду немає жодних джерел фінансування для підвищення зарплати, крім інфляційних (друкування гривні) та запозичень (що збільшить державний борг).

Друге. Зважаючи на позицію Мінсоцу про надбавки та доплати, можна сміло казати, що для значної чисельності працюючих не призведе до підвищення середньої зарплати.

Третє. Є підозри, що уряд планує змінити (зменшити) коефіцієнти ЄТС, що не призведе до зростання зарплати для значної кількості бюджетників. І це дуже погано!

За розрахунками експертів, може вийти так, що прибиральниця буде отримувати стільки ж, скільки отримує старший лаборант вищого навчального закладу, а лікар-терапевт буде отримувати всього на 500 гривень більше за прибиральницю! Навіщо вчитись роками, щоб отримувати стільки ж, скільки прибиральниця?

Це знищення інтелектуального потенціалу країни, який визначає конкурентоспроможність економіки та майбутнє держави.

Четверте. Якщо уряд не змінюватиме коефіцієнти, а просто відв’яже мінімальну зарплату від ЄТС, це призведе до руйнації бюджетного процесу в усій бюджетній сфері, бо саме мінімалка є базовим показником для ЄТС. Руйнування ЄТС призведе до свавілля у визначенні зарплат всім бюджетникам.

А свавілля в бюджетній сфері – це корупція і ще раз корупція, це нечуване хабарництво з боку керівників бюджетних установ!

За логікою процесу, уряд має підвищити також прожиткові мінімуми для дітей, пенсіонерів та інвалідів. Але про це ніхто не каже!

Якщо ж уряд не підвищить за мінімалкою пенсії та соціальні виплати, це призведе до катастрофи: додаткові кошти у вигляді мінімальних зарплат прискорять інфляцію, а інфляція призведе до ще більшого зубожіння малозабезпечених верств населення.

П`яте. Віце-прем`єр Розенко казав, що збільшення мінімальної зарплати призведе до зменшення кількості отримувачів субсидій на комунальні послуги. Проте, від цього постраждають не забезпечені громадяни, а ті, кому ці субсидії дійсно потрібні.

Малозабезпечені будуть вимушені сплачувати більше за нелюдськими тарифами Порошенко-Гройсмана. А найбільше постраждають непрацюючі, бо їм нараховують субсидію з двох мінімальних зарплат – і вони взагалі ризикують не отримати жодних субсидій.

Шосте. До мінімальної зарплати прив’язані ставки єдиного податку для підприємців першої та другої груп. Тобто, кожен ФОП, орієнтовно, буде додатково сплачувати за ЄСВ 4 тисячі гривень на рік. Це призведе до відтоку в тінь багатьох підприємств, наприклад, переведенням співробітників на «половину ставки», а інше – в конверті. Чи збільшить це надходження до держбюджету у вигляді ЄСВ та ПДФО? Ні, не призведе.

І наостанок. В нинішньому проекті державного бюджету на наступний рік мінімальна зарплата до 1 грудня 2017 року складатиме 1600 гривень. І цей проект Держбюджету фактично прийнято в першому читанні.

Тож тепер згідно законодавства Кабмін Гройсмана має внести на заміну інший проект Державного бюджету на 2017 рік, де будуть вказані інші макропоказники та відповідно збільшена дохідна частина кошторису країни.


Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna PR адвокат Адвокат Морозов азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ввп Верховна Рада верховная рада вибори Війна влада власть война выборы газ геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля инвестиции инвестиции в экономику интернет Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев київ Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговый кодекс народ наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов персонал податки политика политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк