Автор
Старший науковий співробітник відділу проблем господарсько-правового забезпечення економічної безпеки держави Інституту економіко-правових досліджень НАН України
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС Євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація Майдан маркетинг Маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин Образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк
Кнопки

Штамп «ВПО». Чи можливо його подолати хоч би у питаннях оренди житла?

31.01.2018 23:22
А чи не запізно народні обранці проявляють турботу щодо внутрішньо переміщених осіб та здешевлення оренди житла?

Закон про заборону георгієвської стрічки діє

12.01.2018 12:41
Півроку дії Закону про заборону виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки. Окремі підсумки.

В очікуванні колапсу судової системи

07.12.2017 21:46
100 днів до колапсу або 100 днів на роздуми? Думки щодо «судової» та «процесуальної» реформ не дадуть спокою у цей стоденний марафон.

Каста правників, або юристи - геть! – 2

23.10.2017 09:05
Не встигла вщухнути хвиля обурення громадськості щодо «Києвомогилянського» законопроекту про юридичну (правничу) освіту і загальний доступ до правничої професії № 7147, як відгукнулась ще одна «правнича» школа, яка претендує на особливе місце – «Ківалівська» (від імені неформального лідера та співавтора альтернативного законопроекту № 7147-1).

Забезпечення прозорості корпоративного управління

18.10.2017 15:38
Модернізації положень Господарського кодексу приділяється останнім часом мало уваги, що не є виправданим. Модернізація господарського законодавства не обов’язково має здійснюватись великими за обсягами законопроектами, стислі законопроекти-латки теж відіграють у цьому процесі свою позитивну роль.

Каста правників, або юристи – геть!

11.10.2017 00:31
Хоч цей законопроект можна розглядати, як закид вудки у бурхливе море суспільної думки, але зроблено впевнений крок до кастового суспільства із закритими спільнотами за професійною ознакою.

Спекуляції питанням блокади окупованих територій продовжуються

21.09.2017 16:27
Офіційна блокада торгівлі з окупованими територіями не дає спокою окремим ФПГ. Наслідком такого «свербежу» є низка законопроектів щодо припинення «торговельної блокади» окупованих РФ окремих районів Донецької та Луганської області

Інвентаризація майна на окупованих територіях – крок до їх звільнення

19.09.2017 23:22
Три роки війни знадобилося, щоб осягнути необхідність інвентаризації та подальшого моніторингу об’єктів державної власності на окупованих територіях АР Крим, Донецької та Луганської області. Крок логічний і цілком правильний, але з такими темпами довгоочікуваний Закон про реінтеграцію окупованих територій видається примарою…

Торпедування заборони торгівлі з окупованими територіями

07.09.2017 14:43
Новий осінній політичний сезон і нові нормативні ініціативи від виразників ідей окремих бізнес-кіл у Верховній Раді, які торпедують прийняті державою рішення щодо забезпечення економічної безпеки держави шляхом підвищення ціни окупації Донбасу Російською Федерацією.

«Правовладдя», або чергове «вау» від Сергія Головатого

11.08.2017 00:12
Було б цікаво та смішно спостерігати за віражами думок та фантазій окремих вчених, які вже «відійшли від справ» державного шкідництва, але все ще намагаються на почесних посадах впливати на становлення та реформування правової системи України шляхом привнесення нічим не обґрунтованої термінології – плоду власної уяви та підбирання потрібної інтерпретації перекладу з іноземної мови. Але дивлячись на ретроспективу питання – не так вже й смішно судячи із наслідків схожого термінологічного фантазування та довгограючих наслідків для правової системи держави.

Судово-реформаторські страждання з санкційним присмаком

30.07.2017 00:53
Що ж нас чекає восени стосовно розгляду законопроекту щодо «процесуальної реформи» (процесуальної диверсії) - уніфікації правил судочинства різних спеціалізованих ланок судової системи? Чи побачимо ми «європейський досвід» протистояння громадянського суспільства законотворчим ініціативам, які спотворюють судову систему та систему процесуального законодавства країни?

Чому шкутильгає модернізація господарського законодавства в стінах ВР?

27.07.2017 15:03
А що там у нас із науковими ступенями та фаховістю у народних обранців? Зробимо декілька нарисів.

Военная и Интеграционная доминанты выборов 2018 в РФ

20.07.2017 16:32
Так уж сложилось, что Украина лишь догоняет события, реагируя на те или иные вызовы и угрозы постфактум. А ведь у нас есть все возможности влияния на решающую предвыборную кампанию в РФ способами, которые, как ни странно, относятся к вопросам внутренней политики. Например, институт гражданства. И сам агрессор нам порой подбрасывает идеи: где и как можно сломать его игру, тем более у нас уже есть такой опыт (о котором мы, может и не подозревали?) начиная с 2004 года, когда Украина «путает карты» политтехнологам Кремля со своими циклическими доминантами избирательных кампаний.

Отче наш в Раді

14.07.2017 11:30
Якщо народному депутату нема чим зайнятися, він собі… (далі аналогія з котом). Або коли бажання потрапити в центр суспільної уваги переважує розум.

Законопроекти з «підтримкою»

10.07.2017 14:56
А який подарунок суспільству на пройдешній День Конституції зробили саме Ви? Або справа політтехнологів – прихильників «структуризації» Парламенту за вигідним/бажаним сценарієм перетворення народного депутата в «тушку» із відповідним закріпленим правовим статусом в чинному законодавстві, живе і процвітає

«Реформа» процесуального законодавства на шальках терезів

22.06.2017 19:33
І знову на шальках терезів «реформаторська доцільність» у формі неякісного правового матеріалу (законопроекту-мастодонта) та юридична техніка, поступовість та виваженість у здійсненні реформ, ну і, звісно, логіка, реальне бажання удосконалити судовий процес. А якщо додати до першої шальки трошки адміністративного ресурсу та «авторитету» суб’єкта законодавчої ініціативи? На що це буде схоже?

… І знову на ті ж граблі

18.05.2017 23:43
Один раз на ті ж граблі то слабо. Лоб чиновників МінЮсту здатен витримати до десяти грабель за рік. Читаючи новини я опинився в стані дежавю: ми на порозі нової бурі «дерегуляції» від МінЮсту тепер вже за кошти ЄБРР? Чи пронесе стороною це лихо нашу правову систему…

Головне – не нашкодити «торговельним партнерам»

27.04.2017 23:20
Абсурд утримування інфраструктури окупованих територій є наслідком боротьби громадянського суспільства і держави з олігархічними колами, бізнес яких розділила лінія військового зіткнення з прогалинами – шляхами сполучення та енергетичною інфраструктурою, наявність яких дозволяє отримувати надприбутки – мінімізувати витрати на заробітну плату, охорону праці та, як не парадоксально, сплату за енергоносії виправдовуючись «відсутністю офіційного діалогу та оформлених відносин» із представниками окупованих територій, а насправді – безпосередньо з кураторами різних сфер від імені держави-агресора.

Сохраним и приумножим МинЮстовскую экспертную монопольку!

10.04.2017 22:36
Система рефлекторно пытается законодательно обеспечить себе безбедное существование под чутким контролем исполнительной власти с одновременным сохранением ее влияния на судебную систему (другую ветвь власти). А тут, кстати, и «судебная реформа», «унификация процессуального законодательства» и прочие атрибуты имитации реформ. Ну, грех не воспользоваться!

Суспільний запит на заборону колабораціонізму

20.03.2017 22:13
Не пройшло і три роки війни, як суспільство дозріло до того, щоб задуматись про покарання не тільки військових злочинців, а й тих, хто свідомо став знаряддям в руках окупанта з метою проведення пропагандистської роботи, створення ілюзії «державності» та міжнародної «правосуб’єктності» окупованих Російською Федерацією територій

«Уніфікація» правил цивільного та господарського судочинства. Навіщо?

11.03.2017 22:43
Проект Господарсько-процесуального кодексу як черговий прояв крайньої нетерпимості окремих представників науки цивілістики та виконавців їх настанов до науки господарського права. Що ж насправді стоїть за намаганнями «уніфікувати» процесуальне законодавство?

Сбалансированное усовершенствование норм договорного права или… ?

08.02.2017 15:17
Желание привнести в практику заключения сделок в гражданском и/или хозяйственном обороте новшества, прошедшие апробацию и прочно закрепившиеся в предпринимательской практике передовых экономик, порой наталкивается на «непреодолимые» преграды теоретико-правовых догматов в ущерб здравому смыслу и логике

«День корпоративного права» у Верховній Раді

03.02.2017 14:10
17 січня 2017 року Верховна Рада порадувала своєю роботою щодо удосконалення корпоративного управління в Україні. Процес «повільно, але впевнено» просувається далі, і гадається, що такий «день» не останній. Однак, тактичні успіхи у реформуванні корпоративного права відбуваються з присмаком стратегічних прорахунків стосовно модернізації господарського законодавства та правової системи України…

Защита авторских прав на тексты законопроектов

30.01.2017 23:42
Текст законопроекта (как и любого другого нормативного акта) – результат кропотливого аналитического и творческого труда, естественно, является интеллектуальной собственностью, но чьей? Собственностью непосредственных разработчиков или субъектов законодательной инициативы, круг которых определен Конституцией Украины?

«Арбитраж» с коммерческим привкусом

23.01.2017 00:32
Отстаивание собственных бизнес интересов иногда приобретает причудливые формы. Так, все не успокаивающиеся дерегуляторы и декодификаторы хозяйственного законодательства в «русле судебной реформы» не забывают генерировать пространные предложения по усовершенствованию, например, третейских судов, не забывая о собственных интересах «арбитражного бизнеса» и делая необходимые реверансы МинЮсту и другим идейным вдохновителям.
 [1]  2  >>      (2)